Kategorier:
- Kjøkken
Hei Pusser opp kjøkken. Nytt kjøkken blir i fargen washed linen. På gulv Kährs Eik Sky. Skal ha gips i tak og på vegger - listefritt. Har tanker om hovedfarge på vegger Soothing beige. Kontrastvegg (tv-vegg) i fargen Devine. Usikker på taket. Får forslag om Letthet og Refleksjon - usikker på hva vi bør velge her. Vi får en liten åpning ut mot liten gang og videre til stue hvor vi fra før har panel i taket med fargen S0502-Y og panel på vegger i fargen S1502-Y. På det nye kjøkkenet blir det to vanlige (husmor) + ett stort (gulv til tak) vindu mot sør, tre store vinduer (gulv til tak) mot nord og stor skyvedør + to store vinduer (gulv til tak) mot vest. Lurer på hva en ekspert tenker om disse fargevalgene?
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)
Bilde "TV-vegg" er tenkt med en kontrastfarge. Bilde "Høyskap" - her kommer et større skap med glassdører Her ser du en midlertidig dør under byggeperioden. Her blir det åpent mot stue hvor vi har fargen S0502-Y i taket og S1502-Y på vegg. Ikke fremmed for å male veggene på nytt dersom fargen mot det nye kjøkkenet ikke vil passe sammen. Fargen i taket ønsker vi imidlertid å beholde. Bilde "Kjøkken" - her skal selve kjøkkenet være med en større kjøkkenøy. Har fargen "Washed linen" fra Strai. Benkeplate "Dekton Arga". Polert messing på armatur og håndtak. Bilde "Mot vest" Har tenkt på følgende gulv: https://new.kahrs.com/no/produkt/eik-sky?slide=3 Alternativt: https://boen.com/nb-no/10036327
Hei, takk for bilder :)
Jeg starter først med de ulike hvittonene som er nevnt. Det er mulig du har LADY 1453 Bomull som hvittone på dører i likhet med paneltak i LADY 1453 Bomull. Vi anbefaler da ikke LADY 1622 Refleksjon eller LADY 1624 Letthet da de ikke spiller på lag med hverandre. Mitt beste råd er å holde deg til LADY 1453 Bomull slik at du har en ensartet hvittone i boligen.
Med LADY 10679 Washed Linen på kjøkkenfronter vil den stå fint til LADY 1453 Bomull. Jeg vil ikke anbefale deg LADY 12075 Soothing Beige som kombinasjon. De er såpass tonelike men likevel ulike slik at det kan se ut som om du har "bommet" litt på fargen.
Hva om du tester ut den lysere LADY 1024 Tidløs eller den dypere LADY 0394 Varmgrå. Begge vil være fine brobyggere til kjøkkenfronter i LADY 10679 Washed Linen, LADY 1453 Bomull, LADY 1391 Lys Antikkgrå og LADY 12083 Devine :)
Om du synes LADY 1024 Tidløs og/ eller LADY 0394 Varmgrå blir for kjølige kan du også vurdere de mer gylne LADY 1303 Observe eller /og LADY 10683 Cashmere. Jeg ville da byttet ut LADY 12083 Devine ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Tusen takk for gode råd!! Jeg sjekker ut Observe og Cashmere 😊