Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei, vi ønsker råd vedr farge på huset vårt. Nybygg på nytt boligfelt, nær skog. Liker i utgangspunktet svart/mørke farger. Vi skal ha vinduer/garasjeport i umbra grey. Fikk anbefalt cashmere og lys hamp i en fargebutikk, men jeg blir ikke fortrolig med så lyse farger, syntes også de fort kan bli litt kjedelige og er redd de fort blir skitne så nær skog. Vi ønsker maling. Har du noen tips?
Hei, sammen med RAL 7022 Umbragrau synes jeg at JOTUN 0546 Vika er lekker. Jeg synes også at JOTUN 0745 Grønn Umbra og JOTUN 1434 Labrador er tøffe :-)
Hvilken farge du får på taket må også med i vurderingen, tak er en stor flate :-) Med en stram og moderne stil synes jeg at matt vegg med DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt er ekstra lekkert.
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Bestemme farge nå på denne årstiden gir en gyllen mulighet til også å få testet fargene i kjølig vinterlys :-) Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. Vi ønsker deg lykke til med ditt uteprosjekt :-)
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Takk for tipsene. Hvilken farge kan evt passe på tak? Samme som på vinduer, garasjeport? Skal ha flat takstein.
Hei, vi har dessverre ikke tid til å holde oss oppdatert på alt av produkter til tak så det valget kan jeg ikke hjelpe deg med, men send meg gjerne en link med bilder av taket du velger så kan jeg vurdere hva jeg tror om dette taket mot fargene jeg har anbefalt :-)