Kategorier:
- Gang
Lister/dører/vinduer : Garderobe subtle green, vegg pale powder
Vi ønsker farger råd på vegg i trapperom, inkludert veggen bak garderoben. Vi ønsker at denne fargen er lys, og syntes at den fargen vi har malt i, pale Power, er for sterk og for mye i et stort trapperom som fortsetter oppover, der er det høyt under taket, lite naturlig lys. Vi ønsker en annen farge på brystpanel og en mørkere farge på trappetrinnene en slik det er nå (mulig trapp og bryspanel bør være lik farge?). Vi har vært inne på Aladdin på brystpanel eg og Gustaviansk blå på trappetrinnene men dette er vi veldig usikre på. Liten gang før denne gangen har garderobe i subtle Green og veggpanel i mjuk. Vi er fornøyd med denne kombinasjonen men tenker det blir for mye i det store trapperommet. Mulig grått er fint i gangen vår grunnet fliser, men jeg syns den alene er litt kjedelig.
Her er tilstøtende rom
Tilstøtende rom, hvilken farve dette skal males i vet vi ikke, men det kan være fint å tenke ift gulvet
Hei, med utgangspunkt i LADY 2588 Myk og LADY 7685 Subtle Green i tilstøtende rom vil jeg anbefale deg å videreføre LADY 7685 Subtle Green inn i trapperommet og velge denne fargen til trappen og brystningspanelet. Alternativt vil jeg anbefale deg LADY 7629 Antique Green som er hakket dypere til trappen og brystningspanelet. Til veggene og eventuelt taket også vil jeg da anbefale deg å velge LADY 4468 Alladin eller den lysere LADY 4666 Silky Blue. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for svar. Dette høres ut som en god løsning :) dersom vi skulle videreført kombinasjonen grønn og rosa /lilla, antique green på trapp og brystpanel og en veldig lys rosa/lilla på panel, hva ville du da valgt? Som er lys/mye hvitt i/dempet nyanse som går godt med myk, og som ikke er «for rosa».
Hei, om du ønsker en enda lysere tone enn LADY 2588 Myk vil jeg anbefale deg LADY 3178 Jasmine. I mine øyne står denne fint til både LADY 2588 Myk, LADY 7685 Subtle Green og LADY 7629 Antique Green. Om du vil ha en litt dypere tone enn LADY 2588 Myk vil jeg anbefale deg LADY 20186 Lavender Touch. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak