Kategorier:
- Kjøkken
- Gang
Hei! Vi skal male masse og trenger hjelp. Kjøkkenet (fronter) blir nytt, enten i fargen deco blue eller S8005-R80B. Veggfargen som foreløpig er til vurdering er granskygge på kjøkkenet. Stua er trehvit, og kommer til å fortsette å være det. Gangen ved siden av stue og kjøkken skal også males, uvisst i hvilken farge, men både tak og vegg der skal males. Dører også, faktisk. Derfor spørsmål: 1. Hvilke(n) farge(r) kan vurderes i stedet for granskygge? 8284 Olive? 2. Vi vil gjerne ha et tak som ikke tar så mye oppmerksomhet, verken ved å være for hvitt eller for mye farge. Forslag til takfarge på kjøkken og i gangen? Stua fortsetter å ha trehvitt tak. 3. Letthet på vinduer? Andre forslag? Tidløs? 4. Forslag til farge på gangen som er ved siden av kjøkkenet? Vi kunne likt gult i gangen som hører til. Obs 1: Det ene bildet er et AI-generert bilde basert på en grovskisse fra kjøkkenleverandør. Obs 2: Det er en vegg på bildene der vi har testet granskygge. Den veggen skal ned, for å få et større kjøkken.
Hei, jeg synes at LADY 1288 Granskygge er en lekker farge og den er fin både til LADY 4477 Deco Blue og S8005-R80B. LADY 1288 Granskygge er en beige tone med grønn undertonen, mot hvitpigmentert panel (tilstøtende rom) synes jeg at den blir litt grønnere, men forstår jeg deg rett så liker du grønt, altså tommel opp fra meg. Velger dere LADY 1288 Granskygge ville jeg i gangen vurdert LADY 1563 Mørk Strandsand, denne fargen ville jeg også da valgt i taket både i gangen og på kjøkkenet. Hvite detaljer i LADY 1624 Letthet er lekkert mot begge disse alternativene, men du får et mykere uttrykk hvis du velger LADY 1453 Bomull på dører inn mot stuen og panelveggene :-) Dører i LADY 1563 Mørk Strandsand er selvfølgelig også en mulighet.
Du nevner også LADY 8284 Olive som er tøff mot både blått og panelvegger. I gangen ville jeg da valgt LADY 8583 Earthy Yellow og i taket LADY 12079 Gleam. LADY 1624 Letthet står fint også til denne kombinasjonen.
Ønsker du flere alternativ kan du gjerne også vurdere LADY 8252 Green Harmony og LADY 10678 Space.
Begge de blå har en varm undertone og panelvegg i tilstøtende rom er også varm så LADY 12076 Modern Beige på kjøkkenvegg med LADY 10341 Kalk i gangen og tak er også et alternativ du kan vurdere :-) Beiset panel må grunnes to strøk med Jotun Kvist- og sperregrunning før du maler med LADY Supreme Finish.
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak