Stue/kjøkken

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : Vinduer er bomull

Hei! Vi renoverer denne åpne stue/kjøkkenløsningen. Kjøkkenet skal ha ikeafrontene havstorp beige (som jeg har forstått er samme fargekode som Sandbeige). Vi har allerede kjøpt en grønn sofa, som jeg legger ved bilde av. Veggene blir kledd med panel og taket er av gips. Vi ønsker en gul stue, som står i stil med resten av elementene i rommet! Jeg har til nå tenkt at vi veggene skulle males med earthy yellow og taket i Malmø. Gulvet er ikke enda bestemt men det blir noe i lys og varm eikefarge. Har du noen innspill?

2026-02-25 15:39:31

Fargerådgiver svarer:

Hei! :)

Det stemmer at Havstorp "Beige" er tilnærmet lik vår  LADY 1939 Sandbeige. Vi anbefaler at du fastsetter gulv før farger på vegg. Gulv er en stor flate å fargesette i et rom og skal bestå i mange år. Det er lettere å tilpasse veggfarge til gulv enn motsatt. 

Både  LADY 8124 Malmø og  LADY 8583 Earthy Yellow er grønnlige gultoner som vil oppleves mer grønnaktige i møte med  LADY 1939 Sandbeige på kjøkkenfronter, men det betyr ikke at det blir feil. Om grønnskjæret du får er noe du liker er disse fargene lekre sammen. Jeg har ikke mottatt bildet av din grønne sofa, så jeg har ikke fått tatt den med i vurderingen. :) Husk å grunne ubehandlet panel med 2 strøk  Jotun Kvist- og sperregrunning før maling. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til. :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk