Kategorier:
- Bad
- Gang
En lysere gulfarge til gang som ikke har noe vindu. Jeg har sett på 1349 light som kanskje kan passe. En del av gangen er en steinmur som jeg tenker kan være hvit. Toalettet ved siden av gangen kanskje kan være litt gulere enn i gangen.
Hei, takk for bilder :) Da rommet har lite naturlig lys vil LADY 1349 Light bli super. Med ønske om en hvittone som kombinasjon anbefaler vi LADY 1624 Letthet. Hva med 1174 Monet på toalettet, den er noe friskere samt ligge ton i ton med LADY 1349 Light. Jeg klarer dessverre ikke linke denne da den ikke er digitalisert men du vil finne den i fargeviften "Interior Yellows"
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Okay, så du synes ikke i med mer gult i, varmere til gangen? Hva skiller mellom 1174 monet og 1775 Fresh pasta? Er der noen farge mellom disse to?
Hei :) Jeg antar du har benyttet helgen til å innhente de nevnte og gjort en vurdering. 1174 Monet har litt rødt i seg (3%) og LADY 1775 Fresh Pasta er en ren gultone uten rødt i seg.
Du kan fint benytte LADY 1775 Fresh Pasta i kombinasjon med LADY 1349 Light om du ønsker en mildere kontrast. En mellomtone mellom disse vil jeg ikke anbefale da det vil bli for likt i tonen og du neppe da vil se forskjell.
Når du skal teste farger er det lurt male på store ark som kan flyttes rundt i rommet for å se hvordan skygger, lys fra vinduer og lysstyrken påvirker opplevelsen av fargen. Sett prøvene ned mot gulvet og inn mot lister slik at de blir minst mulig påvirket av fargen du allerede har i rommet. Husk alltid 2 strøk på en prøve for riktig dybde i fargen. Lykke til :)