Hytte ved fjorden

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Furu hvitvasket tak, vegger S0502 tror jeg. Samme på listene. Bjelker og søyler i ubehandlet furu.

Har kjøpt hytte fra 2016 med fin utsikt, vi synes bare det er kjedelig med hvite vegger og hvite lister. Har lyst å sette mer «hyttepreg» uten å jobbe livet av oss. Vi tenker å beholde gulv og tak as is.

2026-03-08 14:17:29

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) For en vakker utsikt!

Jeg anbefaler dere å teste  LADY 12125 Impression, jeg tror den står godt til tak og gulv, samt vil gi dere en lun, deilig hyttefølelse. Dere kan også ta en titt på  LADY 8546 Local Green eller den friskere og lysere  LADY 8596 Sunny Green. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk