Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Ønsker forslag til farge(r) på et soverom i en kjeller. Det er panel på veggen (maihaugspanel, typ bred panel). Rommet har terracotta fliser på gulvet og er generelt sett et mørkt rom. Det er bare ett vindue som er litt gjemt bort i et hjørne. Vanskelig å beskrive noe særlig med møbler og tepper, da vi tenker å finne det alt etter fargen på veggen. Vi har forsøkt med grønnfarge (hhv. fargen avocado og cypres), men syns begge disse ble for "unaturlige" og for blåaktig. Vi ønsker helst at rommet ikke blir for mørkt med fargen ettersom det i forveien er et mørkt rom. Bildene som er vedlagt er fra annonsen når vi kjøpte huset. Ingen av møblene på bildet er med. Fargen som er nå syns vi er helt forferdelig. Vi vurderer om vi skal male murveggen (veggen bak kommoden med speil på bildet) i en litt mørkere grønnfarge enn det panelet vil få, hva tenker du/dere om det? Vi er også åpne for å måtte male taket dersom det anbefales. Takk for hjelp!

2026-03-12 21:29:11

Fargerådgiver svarer:

Hei:) Dessverre mottok vi ingen bilder, vil du gjøre ett nytt forsøk? 

Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Her har du et nytt forsøk, håper det fungerer nå!

13/03/2026 10:55:27

Kommentar

.

13/03/2026 10:56:00

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Bilder fra en Finn annonse er stort sett redigert og jeg vil anta at de røde terrakotta flisene er mer avdempet i virkeligheten enn hva bildene tilsier ;) 

Med ønske om en grønn tone vil jeg anbefale mer naturelle, gylne grønntoner i møte med ditt gulv. Blir det for kjølig vil dine røde fliser bli forsterket. 

Jeg vil be deg teste ut de varmere  LADY 8252 Green Harmony eller den lysere  LADY 8302 Laurbær. På muren ser jeg for meg  LADY 8469 Green Leaf :) 

Når det gjelder taket vil jeg tro  LADY 1832 Skandinavisk Lys vil bli super, den har nok rødt i seg slik at den ikke så lett vipper grønn i undertonen med tanke på de røde gulvflisene :) 


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk