Kategorier:
- Gang
Hei! Jeg vil male en gang/entrerom på 16 kvm. Rommet er det første man kommer inn til gjennom inngangsdør, er i en underetasje og har kun et nordvendt lite kjellervindu som bidrar med dagslys. Ønsker en farge som gir mindre «kjeller»-følelse til tross for lite lys. Innerst i rommet er det en åpen trappeløsning opp til første etasje (som også er en gang). Trapp og gelender er malt i Dempet Sort. Rommet i første etasje er malt i Masala. Masala er malt helt ned til første etasjes gulvnivå, og dermed er den ene veggen i denne åpne trappen todelt med Dempet Sort nederst og Masala øverst. Hvilken farge kan passe i det per nå veldig mørke entre-rommet? I dag er rommet malt i Dempet Sort, og fargen følger dermed veggen opp trappen, om du skjønner. Jeg ønsker en annen farge som kan koble etasjene sammen uten at det blir for store kontraster. Ønsker å beholde trappetrinn og gelender i Dempet Sort. Jeg har tenkt litt rundt Warm Blush, men usikker på om det blir for dramatisk overgang mellom fargene. Ønsker en varm farge men syns hvit/grå er litt kjedelig.. Vurderer også å male taket i dette rommet (per nå ubehandlet panel), så tar gjerne i mot forslag på dette og. Veggen er malt panel i entré-rommet, i trappen/første etasje er det gips.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av rommet du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :)
Takk for svar! Rommet er nå i fullt kaos pga omorganisering av noen skap, men her er to bilder fra da huset ble kjøpt. Vi skal kun ha garderobeskap og kommode i dette rommet, så møbler trenger vi ikke ta hensyn til da vi enda ikke har kjøpt noe. Denne Dempet Sort ser mye lysere ut på bildene enn i virkeligheten, så ikke la deg lure av megler-redigeringen..Når vi går ned fra første etasje får man en følelse av å gå ned i en kjeller, selv om vi har inngangsdøra vår her. Jeg hater gulvet, men det skal vi foreløpig ikke skifte..:) Syns som sagt hvit/grå er kjedelig, ønsker heller ikke gulfarger da Masala er så mye brukt i første etasje. Warm blush har jeg vurdert da jeg liker rosatoner, men er åpen for forslag. Ønsker en varm og dus farge framfor sterkt dramatisk.
Hei, takk for bilder :) Med LADY 10428 Masala i 1 etg vil det helt klart bli tøft med en rødlig tone. Jeg er litt redd LADY 2856 Warm Blush vil bli for kjølig i møte med LADY 10428 Masala. Jeg vil be deg teste ut den mer kulørte LADY 20167 Welcoming Red som i mine øyne vil bli råtøff. Jeg vil også nevne LADY 12124 Natural Clay eller LADY 1259 Rusty . De vil alle harmonere til LADY 9938 Dempet Sort. Hva om du gjentar LADY 10428 Masala i taket slik at du får en rød tråd til 1 etg :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger