Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit.
Hei! Vi ønsker bistand til en palett til vårt hus som bygges nå som skal males innvendig til våren/tidligsommeren. Det er en enebolig over to etg med store vinduer med masse naturlig lys. Vi ser etter en litt dempet palett, men gjerne med litt ulike farger på soverom og gang, og fargen Refleksjon i stue, kjøkken og på badrom. I gangen ser vi for oss en grønn eller gul farge, men er åpen for forslag. Det er innsyn fra stue/kjøkken til gangen. Fra stue/kjøkken sees også TV-stue. Her er vi åpen for alle forslag - kanskje en dempet beigetone? Tilstøtende kontor/gjesterom ønsker vi i en farge, åpen for forslag. I trapperom som videre leder til gangen i underetg kan nok gjerne være i refleksjon. Her er vi åpne for forslag! På de tre soverommene ønsker vi en nude dempet farge på hovedsoverom, en rosafarge på første barnerom og en kjønnsnøytral farge (grønn? Gul?) på det andre barnerommet. Alle tak males i klassisk hvit. Alle dører i klassisk hvit. Lister i enten samme farge som laminaten (select oak pergo) eller klassisk hvit. Vinduer med svart ramme. Kjøkkenet er wood-modellen fra drømmekjøkkenet i hvitpigmentert eik. Benkeplate i silestone lime delight suede. Bilde nr1: plantegning Bilde nr2: Stue/kjøkken-rom med ryggen mot vindu, retning kjøkken Bilde nr3: TV-stue i tilknytning stue/kjøkken-rom Bilde nr4: TV-stue sett fra stue/kjøkken Bilde nr5: Stue/kjøkken med ryggen til TV-stue Bilde nr6: Stue sett mot TV-stue Bilde nr7: utsyn til stue/kjøkken fra TV-tue Bilde nr8: Stue/kjøkken med ryggen mot TV-stue I underetg finner man de tre soverommene med en felles gang. Vi har ikke oppdaterte bilder herfra, men det kommer naturlig lys via glassdør i enden av gangen. Kan ettersendes bilder hvis ønskelig:-) Håper du kan hjelpe oss!
Hei! :)
Jeg hjelper deg gjerne, men jeg tror noen bilder ble borte på vei over til meg, jeg har kun fått bilde av planløsning, og jeg klarer ikke å tyde hva det står på den. Vil du gi det et nytt forsøk? Hei, vi har ikke mottatt bildene dine. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Supert om du får lagt ved link til gulv og kjøkkeninnredningen slik at jeg ser tonen i treet. Hører fra deg! :)
Hei! Aha! Nå tror jeg bildene er lagt til. Bilde nr 1: viser naturlig lys i gangen i underetg. Alle soverommene har tilknytning til denne gangen. Bilde nr 2: TV-stue, innsyn fra stue/kjøkkenrom Bilde nr 3: kjøkken med ryggen mot vinduer Bilde nr 4: stue/kjøkkenrom med ryggen mot TV-stuen i bilde nr 2 Bilde nr 5: stue/kjøkkenrom med ryggen mot yttergang Bilde nr 6: yttergang med ryggen mot stue/kjøkkenrom Bilde nr 7: plantegning Håper det lar seg gjøre å zoome inn på plantegningen for å få litt oversikt :-) Link laminat: https://www.obsbygg.no/gulv/laminatgulv/2124093?v=ObsBygg-5400818620134&_gl=1*1g4tr57*_up*MQ..*_gs*MQ..&gclid=Cj0KCQjwve7NBhC-ARIsALZy9HVCDiMErLTshTy6211JTqBFR9w5YzNaoN6CmfmpNozrRlQh2zJwXJIaAt64EALw_wcB&gbraid=0AAAAADpxGeHX1Q6We8o4kO4xnh3AVq384 Link kjøkken: https://www.drommekjokkenet.no/kjokken/kjokkensortiment/kjokkendorer/wood/wood-eik-matt-hvitpigmentert
Hei igjen! :) Takk for link til ulike elementer.
Har du testet gulv og kjøkkeninnredning i kombinasjon med hverandre? Jeg opplever gulvet du linket til som gyllent og lunt, men mot din kjøkkeninnredning som har en mer rødlig undertone er jeg redd disse ikke snakker sammen.
Tusen takk for tips! Det har jeg ikke tenkt på, har ikke sammenlignet de to nei. Hva tenker du om denne? https://www.obsbygg.no/gulv/laminatgulv/2124093?v=ObsBygg-5400818620189&_gl=1*gob1bg*_up*MQ..*_gs*MQ..&gclid=Cj0KCQjw4PPNBhD8ARIsAMo-icy2I3xtEGV_exB30Fu5sHdCzmb-mXO0Z_RMKovLgtOm01ftlSx5bR4aAliVEALw_wcB&gbraid=0AAAAADpxGeH0M78mTFvP3RR-3OrLE2iIc Pure oak-fargen.
Hei igjen! :)
Av det jeg kan se av bildene på nett ser det ut som denne spiller på lag med kjøkkeninnredningen deres, men det er viktig at dere vurderer disse mot hverandre med fysiske prøver av gulv og kjøkkenfront, samt LADY 1622 Refleksjon, som skal brukes som basefarge i de største rommene. Når beslutningen av gulv er gjort hjelper jeg dere gjerne med fargeråd. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Hei igjen! Da har vi valgt et gulv vi tror passer bra til kjøkkenet. I fargen oatmeal oak. Vi sammenlignet kjøkkenfront mot gulv i butikk og tror de blir bra sammen :-) Legger ved bilde av kjøkkenfronten mot utstillingen av laminaten. Om du har noen innspill tar vi gjerne imot det! https://www.obsbygg.no/gulv/laminatgulv/2803528?channable=07312a696400353430313031333735313330323e&v=ObsBygg-5401013751319&gad_source=1&gad_campaignid=1647809953&gbraid=0AAAAADh9tkzcsVECcIpoZOf7MPonfvwEa&gclid=Cj0KCQjw7IjOBhDyARIsAFzrWQww9uj8jUlpUQ5ZWBqZhfMY14jjPZa52z6PiGzaCYZA1tD959D-f8UaArCyEALw_wcB
Usikker på om bildet ble med, forsøker å legge det ved igjen.
Hei igjen! :)
Av det jeg kan se av bildet ser det ut som kjøkkenfront og gulv er lekre sammen. :)
Jeg har satt sammen en harmonerende palett jeg tror står godt med kjøkkeninnredning og gulv.
Stue/kjøkken - LADY 1622 Refleksjon, men dere kan også vurdere LADY 1376 Frostrøyk som basefarge, den er et knepp lunere og et ørlite knepp dypere.
TV-stue - LADY 20120 Organic Red eller LADY 12076 Modern Beige
Trapperom - LADY 10341 Kalk
Entré - LADY 12076 Modern Beige
Barnerom 1 - LADY 12120 Desert Pink eller LADY 12083 Devine
Barnerom 2 - LADY 8222 Krydderurt eller LADY 8284 Olive
Hovedsoverom - LADY 12076 Modern Beige
Gang - LADY 10341 Kalk
Bad x2 - LADY 1622 Refleksjon eller LADY 1376 Frostrøyk
Øvrige rom (bod, vaskerom etc.) - LADY 10341 Kalk
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for kjempegod hjelp! Kan jeg få palett med litt sprekere fargevalg på de ulike rommene med frostrøyk som base i stue/kjøkken? :-) Min samboer ønsker paletten du sendte, mens jeg liker mer fargesterk palett så et fargerikt eksempel hadde vært kjempekjekt for å sammenligne. Har du da et godt forslag til en litt mer fargerik palett som passer med en skandinavisk stil (altså litt mer dempede farger)? :-)
Hei igjen! :)
Med LADY 1376 Frostrøyk som basefarge kan dere teste LADY 4618 Kveldshimmel, LADY 20047 Blushing Peach, LADY 20167 Welcoming Red og LADY 8546 Local Green for å få mer farge på de ulike rommene. LADY 10341 Kalk og LADY 12076 Modern Beige står også flott i møte med disse om dere ønsker mer nøytrale toner i noen rom. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.