Ny farge på vegger, trapp og evt tak

Kategorier:

- Stue

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Synes at fargepalett i dag blir for mørk og tung, da gulvet er så mørkt og kjekkenet er svart. Ønsker noe lett og lyst og varmt, men ikke mot det gule, men kanskje det grønne eller noe helt annet.

2026-03-19 11:44:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, med utgangspunkt i gulvet ditt ser jeg for meg at den lyse og lune  LADY 10290 Soft Touch vil bli en lekker basefarge her. Om du ønsker en enda lysere tone vil jeg anbefale deg  LADY 1376 Frostrøyk. Til trappen ser jeg for meg at en grønn tone vil bli tøft, her vil jeg anbefale deg å teste ut  LADY 8469 Green Leaf eller den dypere  LADY 8494 Organic Green. Jeg vil råde deg til å male selve trappetrinnene med TreStjerner Gulvmaling, resten av trappen maler du med  LADY Supreme Finish. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk