Grunnmur og garasje/rekkverk, hva bør vi gjøre

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Antrasitt grå

Hei, vi holder på å skifte kledning på huset, der har vi valgt møre royal okergult og inngangspartiet blir i grått (bakkeplan), mur rundt. Denne muren tenker jeg må bli en annen farge enn hvit - forslag? I tillegg har vi en frittstående garasje som vi ikke skifter kledning på samt rekkverk, men ønsker å male slik det blir en helhet om det er mulig. Kanskje samme farge som grunnmur eller prøve matche noe av den møre royal kledningen.. Har du/dere forslag på farge til mur og til garasje og rekkverk. Vi skal male vinduer i antrasitt grått, slik at de matcher de nye vinduene i 2.etg. Nb, hus under oppussing, gul garasje og rekkverk og hvit mur jeg tenker på.

2026-03-23 14:47:58

Fargerådgiver svarer:

Hei, vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, jeg trodde jeg la ved noen få bilder av hvordan huset er. Er jo ikke lett å se med arbeidet som pågår... Ett bilde fra før, resten fra nå med arbeid.

24/03/2026 13:30:44

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Etter hva jeg kan se på hjemmesiden til Møre Royal er den transparente okergule tilnærmet lik S3065-Y20R i fargetonen. Mulig du kan teste denne ut på garasjen i møte med boligen. Vi har dessverre ingen fysiske prøver på Møre Royal sine farger. 


Jeg glemte helt å spørre om fargekoden på de antrasitt fargede vinduene. Hvilken er dette i? Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun