Stuen

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hjelp, jeg har kjøpt feil veggmaling! Soft Dunes, og jeg er ikke fornøyd! Den blir for gulaktig. Jeg skal ha subtle green i gangen. Når jeg ser på simulasjon, så ser den for kald ut. Dette er så vanskelig! Fra gangen kan man se inn til stuen. Gangen er ikke malt enda, så jeg har ikke bilde på det. Det er svært få møbler i stuen nå. Jeg har en lys beige sofa. Bord og stoler skal skiftes ut; kanskje til trehvit (eik) eller mørkt tre. Jeg ønsker en lun atmosfære i hjemmet mitt. Ro, og en følelse av natur. Soft Dunes blir for varm, for gul. Jeg tror jeg trenger en beige farge som har brunt i seg, og som gir en følelse av natur. Skapfrontene på kjøkkenet er lysegrå. Jeg ønsker en fin farge der, som også gir naturfølelse, men samtidig litt oppløftende og kanskje moderne. Hva anbefaler du av dette? Jeg har kjøpt inn fargen Wish til soverommet. Uff, jeg håper ikke jeg har valgt helt feil overalt. Ser fram til svar, Tusen takk 

2026-03-25 17:26:56

Kommentar

Venter på tilbakemelding

25/03/2026 17:28:01

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Jeg hjelper deg gjerne, men for å kunne gjøre en god, faglig vurdering trenger jeg NCS-kode eller Jotun-fargenavn på dine lysegrå kjøkkenfronter. Om du ikke har fargekoden tilgjengelig kan du ta en tur innom din lokale Jotun-forhandler og låne en fargeskanner. Hører fra deg! :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei ! takk for raskt svar. Jeg skal jo male kjøkkenfrontene, så skjønner ikke hvorfor jeg trenger en fargeskanner. :) men jeg kan godt fikse det.

26/03/2026 11:27:09

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Beklager, da misforsto jeg, jeg trodde du vill ha en farge som matchet med dine lysegrå kjøkkenfronter. Da er det ingen grunn til å skanne dem. :) 

Med utgangspunkt i  LADY 7685 Subtle Green i gangen og ditt lyse, gråaktige gulv vil jeg anbefale deg å teste  LADY 10290 Soft Touch, som har mer rødt i undertonen og derfor har mindre sjans til å vippe gulaktig, på vegger i kjøkken og stue. Kjøkkenfrontene kan males i  LADY 12076 Modern Beige for å skape en lun, harmonisk atmosfære. :) Legger ved fremgangsmåte for maling av kjøkkeninnredning: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei igjen og takk for svar. :) Jeg har testet ut subtle green på veggen i gangen, og jeg synes den blir både litt grålig og litt "gusjegrønn". Kanskje jeg kunne fått tips på noe som er litt varmere? Den fargen du tipset om, Soft touch, synes jeg at hadde litt rosa i seg, og modern beige ble litt grålig brun. Hmm. Den beige fargen på stua burde kanskje være litt kald i undertonen, så jeg ikke får det gulgrønne preget. På soverommet kan jeg tenke meg en subtil men litt "varm" farge, kanskje noe rosabeige eller peach. Gulvet vil jeg snart Bytte. Aner ikke hva jeg bør bytte til i farge, men noe varmere. Jeg vil også bytte møbler, men vet ikke hvilken farge. Har du noen tips? På forhånd tusen takk! :)

05/04/2026 18:40:16

Kommentar

Her er to eksempelbilder. Kanskje sånn rosabeige farge, men kanskje litt roligere/lysere. Og treverket på bildet av badet liker jeg.

05/04/2026 18:43:16

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

 LADY 10290 Soft Touch er en mer rødlig tone enn  LADY 12313 Soft Dunes, og vil derfor oppleves mindre gul. Har du testet den i ditt lysforhold i møte med ditt gulv? For at en beigetone ikke skal vippe grønnlig i møte med et lunt gulv er også mer rødt i undertonen å foretrekke. 

Jeg vil anbefale deg å teste  LADY 11206 Coral Sand på vegger, den er definert som en gultone, men av egen erfaring synes jeg den ofte oppleves mer beigeaktig på vegg. Kjøkkeninnredningen kan da males i  LADY 12125 Impression. Som grønntone i gangen vil jeg anbefale deg å teste  LADY 8284 Olive og til soverommet tror jeg  LADY 11068 Warm Dunes blir lekker. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen Line, Jeg har funnet noen farger som jeg gjerne ønsker tilbakemelding på. STUE: Jeg vil gjerne ha en beige som er mye mer dempet (mer grålig?) enn soft dunes og som samtidig passer til lister og dørkarmer i klassisk hvit. Har noen eksempler her. Når det står varm, dempet beige. Er det noen gultoner der, eller ikke? Jeg vil ikke ha gultoner i det hele tatt. Jeg vil at det skal være så "rent" som mulig: https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/10678-space-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/1140-sand-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/1939-sandbeige-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/1359-macchiato-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/1875-sense-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/12308-unbleached-interior GANG: Grønnfarge til gangen synes jeg nesten er umulig fordi jeg ikke finner noen grønnfarge som er varm, ikke gult i, som ikke blir for mørk til gangen.. Vurderer da om jeg skulle valgt en lys blå i stedet. Da blir det plutselig en helt annen stil.. SOVEROM: Hvis det blir blå i gangen, så må jeg revurdere om jeg skal rosa med bruntone på soverommet.. Jeg vil kanskje ha en litt sexy stemning på soverommet. Minner på at jeg skal ha trefarget gulv og ikke ha blått sengeteppe.. Alternativ grønn på soverommet. Men igjen, da passer kanskje ikke blå i fargepaletten. Hvis jeg velger grønn, vil jeg ha en grønn som passer til gulldetaljer, som bilderammer i gull, lampe med gulldetaljer.. Kanskje den rosa-brune fargen også kan fungere til gulldetaljer.. Hvis jeg velger rosa/peach vet jeg ikke hva slags detaljer jeg skulle hatt på dekorative detaljer.. Hva tenker du? https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/7543-dusty-green-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/7099-gronn-vier-interior https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/7686-mindful-green-interior (Den lysere grønnfargen som er på bildet) Dusty Rose med bruntone Setter stoor pris på fargeråd og veiledning!! :) 

15/04/2026 13:51:40

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Det er alltid gult og rødt i beigetoner, uten disse blir det grått. Av fargene du selv har vurdert er det  SAND og  MACCHIATO som har mest rødt i undertonen og vil oppleves mindre gule, men lysforhold vil ha mye å si, så det er viktig at fargene testes i ditt lysforhold. Alle fargene, foruten  SANS har mer sorthet enn  SOFT DUNES, så alle vil oppleves mer gråaktig. 

Det samme gjelder grønt, gult og blått blandes for å få grønntoner, så du kommer ikke utenom gult. Du kan se på grønntoner med lite gult i undertonen som  FOREST,  WASHED GREEN,  DUSTY GREEN og  MINDFUL GREEN som er kjøligere grønntoner med kun 10% gult i undertonen. Til soverommet vil jeg anbefale deg å teste  DUSTY RED eller  RED MAPLE om du velger en av de dypere grønne i gangen, dette for å skape en kontrast mellom rommene. Om du velger en av de lyse grønntonene vil  DUSTY ROSE skape nok kontrast i mine øyne. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Takk for svar. Jeg har hentet fargelapper fra butikken i Sand og Sans. Kanskje Sand blir litt for grå? Hvordan vil Vanilje bli? Og passer Vanilje til klassisk hvit? Jeg leste at Vanilje er det samme som Kaffe Latte. Kommer den til å gi gulskjær som Soft Dunes? Jeg har skjønt at jeg ikke er klar for så mye farger enda, så det for bli nøytrale farger på meg denne gangen. Men det hadde kanskje vært kult med litt nyanseforskjeller på beigetonene. Hva anbefaler du til gangen? Til soverommet har jeg lyst til å prøve en farge, men vet ikke hva jeg tørr. Jeg har tenkt på en slags burgunder-plomme, men som ikke blir på det mørkeste og heller ikke for lys og "søt". Igjen, tusen takk for svar. Det begynner kanskje å nærme seg nå. 

20/04/2026 12:38:52

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :)

Vi anbefaler at du tester farger ved å male 2 strøk JOTUN Fargeprøve Interiør på en litt stor papplate eller lignende. På den måten kan fargen flyttes rundt i ulike lysforhold, samt ses isolert mot gulv og møbler.

 1519 VANILJE er den samme som kalles Cafe Latte hos annen produsent.  1519 VANILJE (S1005-Y30R) ligger ton-i-ton med  1140 SAND (2005-Y30R), men har 10% lavere valør, noe som gjør at den oppleves mer gyllen og rødlig.  10290 SOFT TOUCH (S1505-Y30R) ligger imellom  1140 SAND og  1519 VANILJE og blir en mellomtone. Alle disse har 10% mer rødt i undertonen enn  12313 SOFT DUNES (1306-Y20R). Før jeg kommer med anbefaling til gangen og soverom må du ta et valg av farge på stue/kjøkken slik at jeg vet hva foreslåtte farger må matches mot. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Takk for svar! Tror du fargen Vanilje kan bli fin i min stue/kjøkken (med klassisk hvit på listene) og uten gulskjær? På kjøkkenet vil jeg ha kjøkkenbenken i noe som ligner hvit marmor. Kanskje fargen Sand hadde passet til kjøkkenskapene? Jeg vet at jeg ønsker meg spisestoler i mørkt tre. Hadde Sand på skapene da passet? Jeg skal bytte laminatgulv til en varmere farge, men vet ikke hvilken enda. Noen forslag? Hvilken farge/nyanse burde gangen ha? Burde den være lysere eller mørkere enn i stuen? Det blir kanskje vanskelig at den skal være lysere, hvis jeg allerede skal ha en ganske lys farge som Vanilje er. På soverommet tenkte jeg på å ha en dypere, mer pigmentert farge rød/plommerød, men jeg vet ikke om jeg kommer til å tåle så mye farge, slik jeg har forstått meg selv gjennom denne fargeprosessen. Så kanskje noe sånt som Claudio på soverommet? Hva tenker du? Igjen, Tusen takk for hjelpen

22/04/2026 13:20:40

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Fargene må testes i ditt lysforhold for å se hvordan du opplever dem. Da du skriver at du skal bytte gulv vil jeg anbefale deg å finne gulv først, slik at du kan sende meg link til nytt gulv. Gulv er en stor flate å fargesette i et rom, og har stor påvirkningskraft på valg av farger, så det bør hensyntas på best mulig måte. Det er lettere å tilpasse veggfarge til gulv enn motsatt. 

Slik jeg ser bildene dine vil jeg anbefale deg å teste  10290 SOFT TOUCH i stue/kjøkken, med  1140 SAND eller  1359 MACCHIATO på innredningen. Jeg tror  1832 SKANDINAVISK LYS i gangen gir en varm velkomst, og  12120 DESERT PINK på soverommet gir deg en lun, avslappende atmosfære. Da har du en palett som harmonerer fint og vil gi et varmt uttrykk. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Takk for svar. Jeg vil ikke ha noen ferskentoner i det hele tatt i stue/kjøkken. Jeg har jo nå soft dunes på veggen, og jeg synes det er godt at det er litt "varme" i fargen. Det var derfor jeg tenkte vanilje (kaffe latte) på veggene. Hva tenker du om det? Jeg ønsker at veggen skal harmonere med mørkt treverk. Samt lyst treverk. Hva slags farge kan passe på kjøkkenskapene da? Når det gjelder gulvfarge. Jeg har ikke så mye peiling. Hva slags farge anbefaler du? Med tanke på at jeg ønsker litt varme i beigefargen i stuen, hva vil passe i gangen? Og hvis jeg går helt bort fra rosa på soverommet, men også noe nøytralt (beige) der, hva anbefaler du da? Tusen takk for svar :)

23/04/2026 11:35:49

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Fargene må som nevnt testes i ditt lysforhold, det er helt avgjørende på hvordan fargene oppleves hos deg. Bruk gjerne helgen på å male opp fargeprøver av  1519 VANILJE og  10290 SOFT TOUCH på en plate som du kan la stå over noen dager. Da vil det være lettere å se hvordan den er i ulike lysforhold gjennom dagen. Når du har landet farge i stua er det lettere for meg å gi deg fargeråd for tilstøtende rom slik at du får en harmoniserende palett. God helg ønskes. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! :) Jeg har nå prøvd ut Vanilje på veggen i stua hjemme. Den blir rosa. Annen info: min leilighet er vestvendt så jeg får ettermiddagssol. Jeg kan ikke ha en beige som blir for gul og heller ikke en som blir rosa. Jeg har tenkt å ha en mørkebrun farge på kjøkkenfrontene. Tenkte kanskje Marrakesh? Da trenger jeg en beige farge til stuen som matcher og harmonerer med kjøkkenfrontene. Sand passer ikke. Kanskje Space kan passe. Jeg kjøpte tester til Skandinavisk hvit til gangen. Her i gangen blir Skandinavisk hvit GUL. Da vet jeg ikke hva slags farge jeg skal ha til gangen. Det kan ikke bli rosa eller gul her. Jeg kjøpte tester på Iconic til soverommet. Det blir for mørk farge. Nesten litt grå. Jeg trenger noe som er mer "innbydende" , noe som lysner både soverom og sinn. Setter stor pris på svar, Jeg tenker meg innom malebutikken igjen nå i ettermiddag. Tusen takk for svar,

28/04/2026 13:26:54

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Som nevnt tidligere anbefaler vi at du gjør prøveoppstrøk på en papplate eller lignende. Om du maler fargeprøver på veggen i  12313 SOFT DUNES vil alle farger med mer rødt i oppleves rosa. På en papplate kan du se fargene isolert mot gulv og møbler. Jeg holder fortsatt en knapp på  10290 SOFT TOUCH som er mer dempet enn  1519 VANILJE, ikke like grålig som  1140 SAND og mer rødlig enn  12313 SOFT DUNES. Om du velger  1623 MARRAKESH på dine kjøkkenfronter er jeg redd  10678 SPACE vil vippe grønnlig på grunn av ulik undertone, igjen vil  10290 SOFT TOUCH være et godt alternativ. Vil du sende meg noen oppdaterte bilder med fargeprøvene du har testet? Slik at jeg ser dem i ditt lysforhold mot ditt gulv? :)

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Takk for hjelpen din, Her er et bilde av Skandinavisk lys på veggen i stuen. Den er ikke så tydelig, men jeg ser at den er mer nøytral enn Soft Dunes er. Testlappen av Vanilje trenger jeg ikke å vise, da jeg har sett at den blir rødlig/rosa. (det så jeg allerede på testlappen). Jeg tror at det letteste for meg, som synes fargene enten blir for gule eller rosa, at det er best å gå for noe veldig nøytralt som Skandinavisk lys. Eller kanskje Sans? På kjøkkendøren ser du Marrakesh og Sans ved siden av hverandre. På soverommet lander jeg på en grønn farge, tror jeg. Jeg vil ha noe som gir et godt humør når jeg står opp om morgenen. Jeg lurer på om Pistachio kan være et alternativ.. Jeg har sett på flere forskjellige grønnfarger opp mot hverandre, og de andre grønnfargene ser blasse, for mørke, eller litt gusjegrønne ut. I gangen ser du Skandinavisk lys og at den blir gulaktig... Slik, vet jeg ikke hva som jeg kan ha i gangen, som vil være innbydende. Jeg skal tilbake til malebutikken i dag, og må få kjøpt maling senest mulig på torsdag. Maleren kommer på fredag og skal jobbe i helgen. 

29/04/2026 12:58:58

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

 1875 SANS og  1832 SKANDINAVISK LYS er så tett på hverandre, men  1832 SKANDINAVISK LYS har 3% mer rødt i undertonen, jeg holder derfor en knapp på denne med  1623 MARRAKESH på kjøkkeninnredningen. Om du går for  1875 SANS eller  1832 SKANDINAVISK LYS i stuen synes jeg  7386 PISTACHIO er en lekker kontrast. Tommel opp fra meg. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Tusen takk for svar :) Nå begynner det kanskje å nærme seg. Her er et laminatgulv som jeg tenker å kjøpe og som jeg skal ha i hele leiligheten. https://www.fargerike.no/gulv/laminat/exquisit-41182-horizon-oak-creme-laminatgulv/ Møblene i stuen ønsker jeg at primært skal være i mørkt tre. Da er det viktig at fargen på veggen og fargen på kjøkkenfrontene passer til den typen trefarge. Jeg er derfor usikker på om det da er lurt å ha kjøkkenfrontene i Marrakesh ved siden av spisebord og stoler i mørk eik? Er skandinavisk lys litt gulaktig som soft dunes? Pistachio kommer jeg allerede nå at jeg kommer til å bli fort lei av :( Beklager litt ubeslottsomhet, håper jeg får landet i morgen.. :) Kan jeg få et forslag til farge i gangen som vil gi en god følelse når man kommer inn døren og som passer resten av leiligheten?

29/04/2026 23:23:42

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Det er viktig at du tester fargene i ditt lysforhold, mot valgt gulv. Om du ikke har fått det nye gulvet ennå vil jeg anbefale deg å låne med en gulvprøve hjem slik at du ser hvordan fargene oppleves hjemme hos deg.  1832 SKANDINAVISK LYS er mindre kulørt og mer rødlig enn  12313 SOFT DUNES. Om du velger  1832 SKANDINAVISK LYS på stue og kjøkken vil jeg anbefale deg  1623 MARRAKESH eller  12125 IMPRESSION på innredningen, gjenta gjerne samme farge i gangen for å skape en rød tråd mellom rommene. På soverommet holder jeg en knapp på  11175 ADVENTURE som vil gi en lun, deilig atmosfære. Ved å male taket i samme farge som vegger får du sømløse overganger og en mer kokongaktig følelse. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Her er den feelingen jeg vil ha i min stue/kjøkken. Lyse vegger, og stoler og bord i mørk eik. Kjøkkenfrontene bør harmonere. I gangen så ser du at Skandinavisk lys blir mørkegul/beige: På soverom blir Adventure for mørk, ser jeg allerede nå :( Tusen takk for svar!

30/04/2026 11:44:53

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Når du tester farger på en hvit vegg vil den hvite "rammen" påvirke opplevelsen av fargen og alle farger vil oppleves mer farget enn de gjør på en hel vegg. Vi anbefaler at du maler opp på en papplate eller lignende som kan settes mot gulvet og møblene, samt flyttes rundt i ulike lysforhold i rommet. På den måten får du et mer "riktig" inntrykk av de ulike fargene. Har du testet  10290 SOFT TOUCH

Gulvet du har valgt opplever jeg som både gulere og lysere enn gulvet på bildet du har lagt ved som inspirasjon, det vil si at du trenger helt andre farger enn de på bildet for å få samme uttrykket i ditt hjem. Hva med  12075 SOOTHING BEIGE på vegger og  12290 ANTWERP BEIGE på kjøkkeninnredningen? Gjenta gjerne  12075 SOOTHING BEIGE i gangen for en fin flyt mellom rommene. På soverommet kan du teste  12120 DESERT PINK

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Jeg rakk å kjøpe farger forrige torsdag! Huff, for et stress. Til soverommet valgte jeg en av Fargerike sine farger: Naturlig hvit Til gangen: Jotun Tudor Til stua: Silke Maleren Har ikke begynt på stuen eller kjøkkenet, men jeg tror det vil bli fint med Silke på veggene. Jeg vet enda ikke hvilken farge jeg skal ha på kjøkkenfrontene. Har du noe forslag? Som passer paletten av resten av leiligheten? Og, er det mye som må gjøres for å male kjøkkenfrontene? Det så ut som du hadde lagt ved flere produkter som må kjøpes? Men jeg skal ta en titt på videoen på linken du sendte. Tusen takk! :)

06/05/2026 14:32:59

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Med  0486 SILKE på veggene vil jeg anbefale deg å teste  12290 ANTWERP BEIGE på kjøkkeninnredningen. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun