Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Nybygg. Slette fronter i eik på kjøkken, eikekarmer og eikespiler i tak, alt hvitbehandlet. Kjøkken og stue i ett, kjører samme farge. Ingen overskap kjøkken. Mye vindu i front. Har nok et minimalistisk kjøkken som jeg vil sprite opp med småskap, hyller, bilder og personlige ting. Vil ha varm, lys farge på vegg. Ønsker ev gult overskap med glass på sikt, i f.eks lys provence eller humble yellow. Har malt litt «Vanilje» på veggen. Den er jo litt rød, hvordan vil det matche gulfarger? Har også forsøkt space. Hvilket alternativ til vanilje som er varm kan passe? Som også går til gule ting? Hvit narciss?
Hei! :)
Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger link til valgt gulv og kjøkkeninnredning slik at jeg får tatt tonene i treverket med i vurderingen. Hører fra deg! :)
https://skau.com/produkt/parkett-boen-castle-natur-baltic-live-pure/?utm_source=google-ads&utm_campaign=&utm_agid=&utm_term=&creative=&device=m&placement=&gad_source=1&gad_campaignid=22587509273&gbraid=0AAAAADPLekX6FeeYJon8BtYZbYYZN6Nvj&gclid=CjwKCAjw1tLOBhAMEiwAiPkRHqBVxT8jS5rbvhct1qVmNrkiE86lck2awv7UF918Ta7u7ZHtsiltVxoCOfoQAvD_BwE https://www.optimera.no/trelast/listverk/glattkantlist/eik-21x045-glattkant-hvittonet-spile-i-eik Over er link til parkett og spiler. Kjøkken får vi fra en lokalprodusent her. Planen er å ha natur eik som blir hvitvokset eller behandlet med en hvitlasering for å hindre veldig gulning. Så den har jeg dessverre ingen link til. Følgende bilder er noenlunde sånn jeg ønsker veggen, og eikekjøkkenet her en noe lignende. Jeg vet det er skjermbilder og du ev ikke kan bruke det så mye.
Hei igjen! :)
Ved et bildesøk av inspirasjonsbildet ditt fikk jeg opp S0907-Y30R (1964 Sadaf hos oss https://www.jotun.com/no-no/decorative/colours/interior/all-interior-colours/1964-sadaf-interior), den ligger tett på LADY 1519 Vanilje (S1005-Y30R), men er mer kulørt, noe som gjør at den oppleves mindre rødlig enn LADY 1519 Vanilje. Både 1964 Sadaf og LADY 1519 Vanilje står godt til LADY 1520 Cheerful Peach som vil være en deilig, varm farge til overskapet du ønsker gult på sikt.
Du kan også teste LADY 1176 Lys Toscana som er et knepp mindre rødlig enn fargene nevnt over, den er lekker i møte med LADY 11206 Coral Sand eller LADY 11068 Warm Dunes om du ønsker en mer dempet gultone på overskapet. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Takk for svar😊