Farge råd

Kategorier:

- Rekkehus

Lurer på hvilke farge dere har på ett hus på siden deres. Og evt om dere har råd til farge på huset vårt. Det er gult nå og ligger i skogen. Kunne tenkt meg noe mørkere og ikke hvite vinduer. Dette er en utleiebolig. Så de er ikke like flinke til å vaske vekk støv osv. Derfor tenker jeg det hadde vært fint å hatt noe mørkt. Legger ved deres bilde og mitt hus. Hehehehe du ser hvem som er hvem.

2026-04-14 19:00:36

Kommentar

Her er deres hus

14/04/2026 19:01:18

Fargerådgiver svarer:

Hei, her kan det virke som at det har skjedd noe på veien for jeg har kun mottatt et bilde, vil du prøve å sende meg det andre bildet på nytt? Hei, vi har ikke mottatt bildene dine. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Lurer på hvilke farge dette er på huset dere har vist frem

15/04/2026 13:56:42

Fargerådgiver svarer:

Hei, med utgangspunkt i inspirasjonsbildet ditt vil jeg anbefale deg å teste ut  LABRADOR på kledningen med  VIKA på detaljer. Om ikke hele boligen skal males trenger jeg navnet på gultonen slik at denne kan tas med i den helhetlige vurderingen. Hører fra deg :))

Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende maling med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.


DRYGOLIN Nordic Extreme får du også i Supermatt. Denne har et vakkert, supermatt utseende og den samme unike Extreme-teknologien som sikrer overlegen beskyttelse og suveren fargeholdbarhet.

Vindu, dør og detaljer maler du med DRYGOLIN Nordic Extreme Vindu. Dette er vår suverent beste til detaljer, vinduer og dører, og gir overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

DRYGOLIN Power Clean gir et langvarig, nymalt utseende med sin unike selvrensende teknologi. Malingen er spesielt effektiv mot svertesopp og gir minimalt skittopptak. Med DRYGOLIN Power Clean får huset ditt et langvarig nymalt utseende.

Vi har også Nyheten! DRYGOLIN Power Clean Dør og vindu en selvrensende detaljmaling, med anti-blokk teknologi som blir raskt klebefri, noe som gjør den spesielt egnet til vinduer, dører og andre detaljer som hagemøbler mm. Den er spesielt effektiv mot svertesopp og beholder farge og glans over svært lang tid, og har i tillegg svært langvarig beskyttelse.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk