Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei, jeg ønsker å få råd til hvilken farge som hadde passet i stue og kjøkken. Vi skal legge nytt gulv og ønsker at fargen skal passe med det nye gulvet. Gulvet heter Pergo beige valley oak. Er det best å ha samme farge i stue og kjøkken eller noen vegg med en annen farge? Vi skal eventuelt bytte ut kjøkkenet så ikke superviktig at det skal passe med det.
Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg har noen spørsmål for å kunne gjøre en god og faglig vurdering. Jeg trenger en link med bilder av det nye gulvet ditt. Jeg lurer også på hvilke farger det er i tilstøtende rom og hvilken hvittone det er på detaljer (listverk, vinduer, dører, tak), slik at dette kan tas med i vurderingen. Ulike kjøkkenleverandører opererer med ulike farger og vi har dessverre ikke full oversikt over eller prøver på alle disse. Vårt beste råd er å velge kjøkkenfronter først da disse skal bestå i flere år og de er i hjemmets hjerte ;) Når valget av kjøkkenfronter er gjort trenger jeg en NCS fargekode på disse. Hører fra deg :))
Hei! Her er link til gulvet som vi har bestilt: https://www.parketteksperten.no/products/pergo-vinyl-lysefjord-pad-pro-beige-valley-oak?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PMAX%20%7C%20Clear%20Product%20feed%20%7C%20Main&utm_id=20878436800&gad_source=1&gad_campaignid=20878438483&gbraid=0AAAAADM7KnGrtBYDBjk_eB7giLHZth3uc&gclid=CjwKCAjwhqfPBhBWEiwAZo196oY7YhzlHTQKBazMTuK7vwExcKtid47Y4NIYZ9gjY410me6wrxMkQxoCewYQAvD_BwE Vi har ikke bestemt hvilken farge de andre rommene skal ha og vi kommer ikke til å pusse opp kjøkkenet den nærmeste tiden. Tenker at det går greit at fargen ikke passer kjempegodt sammen med kjøkkenet per nå så får vi heller velge kjøkkenet etter vegg og gulvfarge når den tid kommer. Takfargen er eggehvit.
Hei, i møte med det nye gulvet ditt ser jeg for meg at en gyllen tone på veggene vil bli lekkert. Jeg vil også anta at en gyllen tone vil stå fint til kjøkkenfrontene på bildene. Her vil jeg anbefale deg å teste ut den lyse og lune klassikeren 1832 SKANDINAVISK LYS, 12313 SOFT DUNES som er et hakk dypere, eller en enda litt dypere og mer kulørt tone som 1303 OBSERVE eller 0280 CARAVAN. Om du ønsker en egen farge til kjøkkenet vil jeg anbefale deg å teste ut den brunlige oliventonen 8546 LOCAL GREEN som jeg ser for meg at vil stå fint til både gulv og kjøkkenfronter, den er også vakker i møte med alle de andre anbefalte fargene. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for svar. Setter så stor pris på å få veiledning her. Vi liker både skandinavisk lys og soft dunes og kommer nok til å gå for soft dunes i største delen av kjøkkenet og stuen. Tenkte kanskje å ha to kontrastvegger på stuen og liker veldig grønn, kanskje bare litt mindre olivengrønn og mer grønn hvis du skjønner. Er det noen andre grønnfarger som hadde passet til gulv og fargen på veggene? 😊
Hei, da vil jeg anbefale deg å teste ut 8302 LAURBÆR, 8469 GREEN LEAF eller 8494 ORGANIC GREEN. Alle disse er lekre i møte med 12313 SOFT DUNES og jeg ser for meg at de vil stå fint til det nye gulvet ditt. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Her har jeg prøvd organic green og green leaf ved siden av hverandre. Jeg synes at organic green blir litt for mørk på den korte veggen men liker egentlig den kuløren best. Synes at den andre blir litt for lys. Har du forslag på en grønnfarge som er litt midt midt mellom disse to mtp lyshet og lik kulør som organic green? 😊 så takknemlig for hjelp!!
Hei, da 8494 ORGANIC GREEN er hakket for mørk for deg og 8469 GREEN LEAF akkurat litt lys vil jeg anbefale deg å teste ut 8479 EVERGREEN og 8575 NATURAL GREEN som er mellom de to første i valør. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger