Ny farge på tak og vegger på soverom

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei! Jeg er lei av Byge på soverommet og ønsker å få vekk det blå. Seng og gavel er grå, samt gardiner, sengetøy og sengeteppe er også i ulike gråtoner. Gulvet er gammel eikeparkett som er gyllen. Vurderer å gjort det mer nøytralt/grålig, men i første omgang blir det som det er. Dører og lister er i BomullTilstøtende rom(gang) er malt med Soothing Beige. Kan du anbefale meg noen ulike fargevalg som passer ut i fra dette? Jeg ønsker fortsatt et lunt preg.

2026-04-18 11:00:02

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Med utgangspunkt i  12075 SOOTHING BEIGE i tilstøtende rom og  1453 BOMULL på hvite detaljer vil jeg anbefale deg å teste  12290 ANTWERP BEIGE på soverommet. Du kan også teste den mer kulørte  2771 RUSTIKK TERRACOTTA om du ønsker deg mer farge på soverommet. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk