Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Hvitlasert panel
Hei Skal male en høy mønevegg på hytta ca 5 meter høy i møne. Hele veggen i samme farge, så skal vi ha eikespiler fra lekapipen og ut til hver side til ca 7cm fra dør. Slik at fargen vi velger til vegg blir å synes mellom spilene og spilene blir lektet ut for å få skyggeffekt. Tenkte også å male dørene på veggen i samme farge som veggen. Tak og vegger er hvitlasert. Gulv i hvitlasert eiikeplanker. Vi har mye lysinnslipp fra vest (store vinduer) Så fargene endrer seg mye. Har tenkt på en lys beige eller en grønn farge. Må også male kjøkkenet som er i samme rom og må matche til veggen. Noen foreslo smoothing beige. Eller laurbær. Har du noen forslag?
Hei, takk for bilde :) Jeg vet eikespiler kommer i flere ulike valører. Mange kan ha en rødlig undertone og jeg er da litt redd 12075 SOOTHING BEIGE kan vippe mer grønn i undertonen. Kan du sende meg link på valgte eikespiler. Hører fra deg :)
Har ikke kjøpt eikespiler enda, men har fått anbefalt Harmony spiler lakkert europeisk eik svakt hvitlasert 21x43
Hei :) Spilene ser ut til å stå supert til i møte med ditt gulv.
Jeg er litt redd 12075 SOOTHING BEIGE har litt for lite rødt i seg slik at den vil vippe over i en grønn undertone. Jeg vil be deg teste ut 1832 SKANDINAVISK LYS som i mine øyne vil bli en bedre kandidat.
Hva med kjøkkenfronter i 1140 SAND som vil ligge ton i ton eller 8302 LAURBÆR som du er inne på :)
Jeg legger ved en link for fremgangsmåte
https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
JOTUN Spesialvask Før Maling - Spray
Spray på - tørk av
Markedets beste maling - til tre og panel
Bør jeg male dørene i supreme finish pure matt som er på samme vegg som blir malt i pure Color og alt skal ha samme farge og står med lys fra vest.
Hei, glans er smak og behag, personlig synes jeg at dører i LADY Supreme Finish silkematt er lekkert mot vegg i LADY Pure Color, den lille glansforskjellen gir en eksklusiv effekt synes jeg :-)
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
Vi skal male Lecapipen i samme farge som veggen skandinavisk lys kalkmaling
Finns kalkmalingen i scandinavisk lys
Hei igjen! :)
1832 SKANDINAVISK LYS lar seg ikke blande i LADY Minerals, da Lady Minerals kommer i et begrenset utvalg farger. Om du skal male pipen vil jeg anbefale deg å bruke LADY Pure Color som på resten av veggene. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Hva anbefaler du som blir finest, beholde den som den er eller male den?
Hei igjen! :)
Jeg personlig ville malt den, men det er smak og behag. :)
Takk for svar😊