Ny farge felles oppgang

Kategorier:

- Gang

Hei, vi skal male en felles oppgang (vegg, tak og rekkverk) i en 4mannsbolig. Gulv og trapp er lakkert tre, så en litt mørk tre trapp da den trappen ikke er behandlet på en del år. Hva kan passe av farger?

2026-04-21 10:40:33

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av rommet du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg! :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, sikkert ikke de beste bildene da :-) Vi ønsker nok en lys farge som passer til trappen. Vi planlegger å beholde tretrappen (men muligens slipe den, evt male den på et senere tidspunkt). 

22/04/2026 12:05:14

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) Takk for bilder. 

I møte med den gyllne trappen vil jeg anbefale dere å teste  1832 SKANDINAVISK LYS eller  11206 CORAL SAND på vegger med den dypere  10981 NORWEGIAN WOOD på rekkverk og  1832 SKANDINAVISK LYS i taket. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei, takk for god tilbakemelding :-) Tenker du Norwegian Wood til rekkverk også om vi går for Skandinavisk Lys på vegger?

23/04/2026 12:20:00

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Ja, jeg synes  10981 NORWEGIAN WOOD og  1832 SKANDINAVISK LYS står i en nydelig kontrast til hverandre. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun