Kategorier:
- Gang
- Annet
Vi har en lang og mørk soveromsgang som også er husets inngangsparti. Inngangsdør/vindfang i den ene enden med dører med glass som slipper inn lys. Trapp i andre enden som slipper inn lys fra etasjen over. Vi skal male alle dørene, dørlistene, taket, trappa (kun sidevanger og endestykker, furu trinn beholdes) og furukommode. Veggfargene er Lady wonderwall sans, fargekode 1875 / 1003-Y21R, på alle vegger med dører og Lady Wonderwall dusky blue, fargekode 5200 / 3010-B, på trappevegg. Gulv: lakkert eik, brede bord.
Vi ønsker at gangen skal være lys og vurderer klassisk hvit for taket, men er usikre på dører, karmer, trapp og kommode. Bør kanskje ikke ha klassisk hvitt for disse, men litt variasjon?
Hei! :)
Om dører, trapp og kommode skal males hvitt anbefaler vi at dere bruker samme hvittone på alt. Vi anbefaler ikke å kombinere ulike hvittoner da ulike undertoner kan komme i "konflikt" med hverandre. Om dere ønsker mer farge på detaljer vil jeg anbefale dere å teste 10385 BELGIAN BROWN og 5030 ST. PAULS BLUE. Enten samme farge på alle detaljer, eller 10385 BELGIAN BROWN på dører og kommode og 5030 ST. PAULS BLUE på trappen. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Takk for rask tilbakemelding! Gangen er lang og mørk- Har du noen forslag til lysere farger? Ser du foreslår brune dører. Da hadde det kanskje vært like greit heller å slipe ned dørene for så å lakke dem med en matt lakk? Hvis vi velger klassisk hvit i taket, bør vi da velge det samme på dørlistene, eller sans som på veggene, kanskje i en blank nyanse?
Vi vil ha et mest mulig harmonisk resultat : Hva anbefaler du for taket: klassisk hvit, bomull eller eggeskall? Hvilken glansgrad blir best? Forstår deg slik at vi bør velge samme farger på dørlister som på vegg eller tak. Bør vi da gå for samme farge på lister som på tak eller som på vegger? Glansgrad? (Veggene er matte.) Hvis vi velger å lakke dørene, bør det da tilsettes litt svak farge? I tilfelle hvilken? Glansgrad på lakken?
Hei igjen! :)
Med 1875 SANS på vegger kan dere teste de lysere 11175 ADVENTURE og 10683 CASHMERE, jeg tror disse vil gi dere en lun atmosfære i gangen. Jeg personlig ser på dør og dørkarm som én enhet, og anbefaler at disse males i samme farge for et helhetlig uttrykk. Vi anbefaler og at tak og eventuelle taklister males i samme hvittone, gulvlister males i samme farge som vegg for å skape en mykere overgang mellom vegg og gulv. I taket og på andre hvite detaljer vil jeg anbefale 1624 LETTHET, den er ikke like hvit som 9918 KLASSISK HVIT, men heller ikke like varm som 1001 EGGHVIT/ 1453 BOMULL og er lekker i møte med 1875 SANS. Vi fører ikke lakk, men om dere skal lakkere dørene vil jeg be dere ta en titt på Trestjerner Gulvlakk
Color, og deres farger.
Tak males i LADY Perfection 02. Gulvlister, dører, trapp, kommode og alle detaljer i treverk males i LADY Supreme Finish 03,15,40,80, i ønsket glansgrad. Jeg personlig ville valgt halvblank, men det er smak og behag. Jeg anbefaler at dere tar turen innom deres lokale Jotun-forhandler hvor dere kan se oppstryksprøver av de ulike glansgradene for å enklere finne deres favoritt(er). :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.