Veggfarge stue

Kategorier:

- Stue

Hei, vi pusser opp stua. Ca 75 kvm flate. Hvitt tak. Mye naturlig lys inn gjennom vinduene. Gulvet blir pergo i fargen fresh nordic Oak. Tenkte en lys og litt lun farge på veggene. Ville Soothing beige eller observe eller sand passe tror du? Bildene som er lagt ved er slik det ser ut i dag, så gulvet skal jo ikke være sånn som det er på bildet. Det er bare for å gi et inntrykk av layout og vinduer osv. 

2026-04-21 17:50:12

Fargerådgiver svarer:

Hei, kan du sende meg link med bilder av gulvet slik at jeg er sikker på at jeg vurderer riktig gulv :-) Hvilken hvittone er det på dine kjøkkenfronter, dører og vinduer ?

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Rundt vinduene på stua blir det listfritt. Link til gulvet: https://www.parketteksperten.no/products/laminat-pergo-trondheim-fresh-nordic-oak?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PMAX%20%7C%20Clear%20Product%20feed%20%7C%20Main&utm_id=20878436800&gad_source=1&gad_campaignid=20878438483&gbraid=0AAAAADM7KnFrf4IVqyuxnv6uZkJP9Jr0q&gclid=CjwKCAjw46HPBhAMEiwASZpLRMozYgZIDOCHL0z6HPWFTS2WkeuTzdTM61CwI_TdQsVFOYt2JwLPTRoC5xIQAvD_BwE. Kjøkkenet skal byttes ut på et tidspunkt, tenker en kombinasjon av eik og beige fronter, men det er litt lengre fram i tid. Nå er det bodybox offwhite fra IKEA som er på frontene. Det viktigste nå er at veggfargen står til gulvet og at den funker i en stue med mye naturlig lys:)

22/04/2026 16:50:26

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for informasjon om gulvet og kjøkkenfrontene. De beige tonene du har vurdert kan absolutt bli fine mot gulvet. Jeg vil i tillegg tipse deg om  12300 HAZELNUT BEIGE den er noe mer kulørt og jeg tror den blir lekker mot møblene dine. Det er et stort rom med mye vinduer så jeg tror at en litt dypere og mer kulørt tone på veggene blir lekkert :-) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk