Ny farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei, vi totalrenoverer soverommet vårt, og trenger hjelp med farger. Vi skal bygge walk-in-closet bakerst i soverommet (der det nå er grønt på bildet) og mannen ønsker spiler (mørk valnøtt) på veggen som skiller det fra soverommet. Veggen blir å gå tvers over rommet med en åpning på ene siden, og blir også som en sengegavl for sengen. Ellers tenker vi teppegulv, og gardiner fra gulv til tak i samme farge. Sengen er i lys beige tekstil. Vi ønsker et lunt soverom, samtidig som det kan gi oss hotellfølelse. Vi er åpen for alle farger, men ønsker samme farge på vegg og tak. Har vurdert litt ulike brun og beige nyanser. Listefritt, men «vinduskarmer» er bomull. I stue og kjøkken har vi frostrøyk på vegger og tak og er veldig fornøyd. Korridoren rett utenfor soverommet skal også pusses opp, pg få slette vegger. Tar gjerne imot fargeråd til den også. Den er lang og smal.

2026-04-22 22:50:28

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Da gulv vil påvirke veggfarge vil jeg gjerne ha link på valgt teppe slik at denne fargeflaten blir tatt med i vurderingen. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Vi har enda ikke bestemt hvilket teppegulv, så fargen kan vi tilpasse etter veggfargen☺️

25/04/2026 13:10:45

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Basert på farger du har i  1376 FROSTRØYK,  1453 BOMULL og  4894 OCEAN AIR vil jeg be deg teste ut  10678 SPACE,  12075 SOOTHING BEIGE og  12290 ANTWERP BEIGE. De vil alle også stå fint til hverandre så her er det bare å leke seg med hvem som bør hvor. Det er ikke feil å gjenta  1376 FROSTRØYK i gang da den er super som basefarge / brobygger til ulike farger i tilstøtende rom. 


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.


Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk