Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Det store huset skal vaskes og males. I dag er det helt "hvitt", men ønsker en farge som gir en liten kontrast til vinduer og evt andre detaljer. Men ser ikke for meg veldig sterge farger. Det røde uthuset tenkten jeg å beholde slik det er. Vinduene må antagelig byttes, så da ser jeg for meg en standard farge som vel er eggehvit (?). Så forslag til hovedfarge på hovedhus og uthus. evt en kontrastfarge på vindskier og evt andre detaljer.
Hei , takk for bilder av en sjarmerene plass :)
I dag kommer vinduer ofte som standard i 1453 BOMULL. Min første tanke når jeg så boligen var 1453 BOMULL også på kledning med 7053 LÆRDAL på detaljer. Jeg legger ved en link for inspirasjon, se det øvre bildet. https://uteinspirasjon.jotun.no/nyhet-silkematt-maling-til-detaljene-utendors/
Som du ser står 1453 BOMULL og 7053 LÆRDAL fint til uthus i rødt. Dermed vil du ivareta det tidstypiske ved boligen og området rundt :)
På døren vil den dypere 7653 STOCKHOLMSGRØNN gi en fin kontrast slik at du får markert dette :)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og tester fargene med JOTUN Fargeprøve Eksteriør. Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende overflate med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
Er i ferd med å male med hhv Bomull og Lærdal. Meleren mener det vil bli penere hvis og også selve vinduene (sprossene) ble malt i Lærdal. Min største anke er at det vil være billigere med Bomull på nye vinduer (som trengs) selv om jeg ikke vet hvor mye dyrere. Synspunkt på det fargemessige?
Hei :) Jeg vil be deg ta en titt på linken jeg sendte sist https://uteinspirasjon.jotun.no/nyhet-silkematt-maling-til-detaljene-utendors/ .
Jeg holder da en knapp på denne løsningen. Om du maler sprosser i 7053 LÆRDAL bør også denne fungere til farger inne samt at det trolig vil bli rimligere med 1453 BOMULL som er en tidløs hvittone hvor du står friere i valg inne og ute:)