Kategorier:
- Annet
På vedlagte bilde ser dere deler av kjellerstua. På veggen bak stolene skal vi tapetsere med denne tapeten: https://www.happywall.com/no/calypso-gold-tapet. Vi vil male de andre veggene for å få det mer dempet og lunt. Som dere ser av tapeten så går jeg for en litt art deco-aktig stil og litt retro. Møblene som skal være der ender nok opp i valnøtt. Tanken er å male vegg, tak og lister i samme farge, evt. tak i annen nyanse eller farge. Jeg synes det er litt vanskelig i og med at alt er panel. Hva vil bli fint da? Hjeeeelp! :)
Hei! :)
Uten fysiske prøver av tapeten din er det dessverre umulig å vurdere hvilke farger som matcher godt. Jeg anbefaler at du tar med prøver av tapeten til din lokale Jotun-forhandler. Der kan dere få skannet fargene slik at jeg har NCS-koder eller Jotun-fargenavn, slik at det blir lettere for meg å vurdere tapetens farger sammen med alternative farger til resterende vegger. Hører fra deg! :)
Hei! Da har vi endelig fått tapeten og fargekoder. Fargekodene er: 8683/S5030-G70Y 1365/S3050-Y40R 1787/S2060-Y20R Legger ved noen flere bilder slik at du ser alt som skal males. Som du ser så er det en merkelig «scenekant» og et platå som er litt høyere. Det er kun vegger på nedre platå som skal males. Og tak og lister. Jeg har sett for meg grønt. Litt sånn cocktailbar-aktig. Hvis det gir mening? :) Gleder meg til forslaget ditt!
Hei igjen! :) Takk for NCS-koder.
Jeg vil anbefale dere å teste 8494 ORGANIC GREEN, på tak og vegg, for en dyp, elegant effekt i kjellerstua deres.
Dere kan også vurdere å hente opp S5030-G70Y fra tapeten og male taket, til veggene kan dere da vurdere 1174 MONET eller den mer syrlige 8059 AKITA. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for tips. :) Jeg tror det blir veldig fint med organic green på både vegg og tak. Min samboer er litt skeptisk og lurer på om vi skulle gått for en nyanse lysere i taket. Hva tror du om green harmony i taket i så fall? Og tynne hvite lister i tak og hvite gulvlister? Evt. organic green på vegg og tak og tynne hvite lister i tak og hvite gulvlister? Jeg foreslo også tynne lister i taket i gull! Men mulig det blir for overdådig. He he.
Hei igjen! :)
Dere kan fint velge 8252 GREEN HARMONY i taket om dere føler 8494 ORGANIC GREEN blir for mørk. Dere kan også vurdere 8469 GREEN LEAF eller 8479 EVERGREEN. Jeg tror lister i gull blir kjempe stilig, men om dere skal dempe det vil hvite også bli flott. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.