Male stuevegg i furu

Kategorier:

- Stue

Vi skal male furuvegger i stuen som i dag er grønnsåpebehandlet. Parkett på gulv. Godt lys. Kremhvite vegger i resten av stuen.

2026-04-27 18:56:54

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) Jeg ser du har to innlegg, begge er lest. Jeg velger å svare under dette innlegget på begge slik at det blir lettere å holde tråden da vi er flere som svarer. 

Jeg vil veldig gjerne ha ett bedre bilde av gulvflisene i gangen og ett bilde av hvilken farge du har på sofaen. 

Er tilstøtende rom også i furuvegger eller er de malt? Jeg vil da gjerne vite hvilke farger dette er i . Hører fra deg :)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Sender bilder av motsatt del av stuen og gulvfliser i kjeller. 

03/07/2026 13:27:37

Fargerådgiver svarer:

Hei, nå er vi tilbake på jobb etter en lang og deilig sommerferie. Er ditt spørsmål fortsatt aktuelt, eller har du malt i sommer ? Det er supert hvis du kan gi meg en oppdatering på prosjektet om du har gjort noen endringer over sommeren :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Vi venter fortsatt på maler, så spørsmålene er fortsatt aktuelle!

03/08/2026 20:38:50

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, bildene av flisene nede har vi ikke fått. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Jeg lurere også på om du har fargenavn på de lyse veggene i stuen, for denne fargen skal du beholde ? 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Vi skal beholde strietapeten vi har i stuen der sofaen står. Vi har ikke noe fargekode på den, er fra slutten av 90- tallet. Legger ved noen flere bilder av den, samt av flisene i gangen. Totalt 5 bilder.

10/08/2026 11:54:34

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for flere bilder :-) Jeg ser for meg at panelveggen i stuen blir lekker i en brent rødtone som matcher blomstene i gardinene dine. Hva med  20167 WELCOMING RED eller  20118 AMBER RED. Trappen ser jeg for meg i en lysere men varm tone gjerne  12125 IMPRESSION. Taket ville jeg malt i samme hvittone som veggen slik at det er trappen som spiller hovedrollen i dette rommet :-) Panelveggen må grunnes to strøk med  Jotun Kvist- og sperregrunning som toppstrøk til panelvegg og detaljer i treverk anbefaler vi  LADY Supreme Finish. I trinnet der du trår anbefaler vi TreStjerner Gulvmaling :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun