Kategorier:
- Enebolig
- Mur
- Staffasje
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Vi skal male huset, og etter mange år med grønt ønsker vi nå å skifte farge. Har skiferheller på taket og har prøvd en vegg med antikkgrå. Siden vi har kledd ut et murhus med kledning er det veldig bredt listverk rundt vinduene, og vi lurer derfor på om det blir finest med antikkgrå rundt vinduene ( som er eggehvite el bomull) eller en litt mørkere farge? Evt lyst rammeverk i samme farge som vinduene. På framsiden av huset er det halvt om halvt med mur og kledning. Fargen er perlegrå på muren fra før, passer den til antikkgrå? Håper dere kan hjelpe oss☺
Hei! :)
Jeg synes 1973 ANTIKKGRÅ kler huset deres godt. Grunnmuren bør males i 1024 TIDLØS da 0182 PERLEGRÅ er mer rødlig og kan vippe rosa i møte med 1973 ANTIKKGRÅ. Dere kan også vurdere den dypere 1462 GRÅ SKIFER på fasaden med 1973 ANTIKKGRÅ på grunnmuren. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og tester fargene med JOTUN Fargeprøve Eksteriør. Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende overflate med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst
JOTUN DryTech Murfiller er et viktig mellomstrøk som sikrer en jevn, pen mur.
JOTUN DryTech Murprimer er en grunning til mur - sikrer komplett mursystem
JOTUN Kraftvask er en kraftig og effektiv spesialvask før maling eller beising av utvendige flater.
Vannavvisende - holder treverket tørt