Gang

Kategorier:

- Gang

- Annet

Lister/dører/vinduer : Letthet

Hei! Trenger tips til fine farger som kan passe på et gammelt plassbygget lintøyskap i gangen, og til altandøren i glass. Veggene er malt i sommersne, og trappen opp er malt i granskygge. Vurderer Soft på skap og en grønnfarge på dør. Liker de gulgrønne og har sett på Organic green og Natural green. Blir det for tunge farger? Hva syns du? Andre, gjerne lysere og lettere forslag til skap og/eller dør? Liker gult, grønt, grått, brunt, ikke blått eller rødtoner.

2026-04-29 13:29:18

Fargerådgiver svarer:

Hei, den vakre  1288 GRANSKYGGE har en grønn undertone som blir ekstra fremtredende sammen med  1276 SOFT, noe jeg synes er lekkert. Både  8575 NATURAL GREEN og  8494 ORGANIC GREEN passer fint inn i denne paletten og jeg ser for meg at begge blir lekre på denne døren. Jeg vil anbefale deg å velge din favoritt. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk