Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : klassisk hvit fra jotun
Hei, jeg skal male en stor stue. Legger ved noen bilder. I ene siden av stuen ( mot nordvest) er det to store vinduer der jeg har et langt eikebord i hvitoljet eik samt eikestoler med skinnputer i cognac. I andre enden av stuen (mot sørøst) er det et hjørne der jeg ønsker en sofa. Jeg elsker Ikea Jættebo Samsala gul/brun sofa og ønsker en farge som passer med både hvitoljet eik, cognac og denne sofaen. På kjøkkenet som man kan se fra stuen (motsatt side av sofaen) er det fargen varmgrå. Tak/lister er malt i klassisk hvit. Gangen (som man kan se fra spisebordet men ikke så mye fra sofaen) er i kalkgrå. Jeg er åpen for flere farger på veggene, f.eks en farge ved sofa og en annen ved spisebord. Det er en drager i taket mellom delen der spisebord er og der sofa/TV er. Jeg kan også gjerne male tak/lister. Jeg er glas i grønn og liker både dusk green, green harmony, pale linden og laurbær. Men som sagt er jeg veldig åpen. Jeg liker nordisk stil og har flere lyse saueskinnsfeller, ullpledd. Har et par puffer fra ygg og lyng (furu og bjørk), lyse lette lange lingardiner og har en del terracottapotter. Takk for tips.
Jeg kan også være åpen for Ikea jættebo samsala mørk gulgrønn hvis du har noen bedre tips til helheten ut fra den sofaen. Jeg vil ha det nordisk og lett, men gjerne farger. Liker naturlige materialier, treverk.
Når jeg står inne på kjøkkenet ser jeg inn til stuen. Ved siden av døråpningen inne kjøkkenet står en Mosegrønn kommode fra Department Store. Fra kjøkkenåpningen vil man se både mot spiseplassen med langt eikebord og inn i hjørnet mot sofaen.
Hei, vi har ikke mottatt bildene dine. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)
Her er bilder. Både sett fra kjøkken og stue. Det er en dør ut til vinterhage /innglasset balkong fra stuen. Jeg er åpen for å male der også. Forslag til evt farge til peis er jeg også åpen for. Se bort fra rotet 😆