Male fliser på bad

Kategorier:

- Bad

Jeg lurer litt på å male flisene/veggene på badet vårt. Gulvet er grått og taket hvitt. Kunne tenkt meg noe beige kanskje. Har du noen forslag.

2026-05-13 21:48:05

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Av bildet du la ved ser det ut som dere dusjer direkte på flisveggene, vi anbefaler ikke å male i dusjsonen, så dusjhjørnet bør forbli slik det er. I taket tror jeg  12120 DESERT PINK blir rålekker, det vil gi dere en deilig, lun atmosfære på badet og det kan hende dere ikke vil trenge å male noen av flisveggene. Om dere ønsker å male veggene vil jeg nevne  10290 SOFT TOUCH som en lun, deilig beigetone. :) Flisene må grunnes med  Jotun Superheft grunning, husk vernemaske og god ventilering/utlufting, og males med  LADY Supreme Finish

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua Matt.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk