Ny farge på stue i sommerhytte

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei. Jeg vil male stuen i hytten i en lys grå farge med blå undertoner. Har prøvd kysthvit og frihet, men kysthvit ble for hvit, og frihet for blå. Har også prøvd morgendis, men den virket ganske lilla i stuen. Vil at fargen skal være ganske så lys, men forstemt stå i kontrast med klassisk hvite lister og karmer. Vil helst ha en kald farge. Kjøkken er i hvit og gulv i trepanel. Er mye lys og gjennomgående lys i stuen. Tilhørende rom er nå hvit, men skal også males, usikker på om jeg skal male i samme farge som stuen, eller en annen farge. Trenger hjelp med fargetips🥰🥰

2026-05-16 08:59:58

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Dette ble en liten nøtt da  5167 FRIHET ble for blåaktig og  7001 KYSTHVIT for hvit. Mitt beste forslag er 5028 Stratus, den har mer sorthet enn  5167 FRIHET, noe som gjør den mindre blålig. Når du tester farger anbefaler vi at du maler 2 strøk JOTUN Fargeprøve Interiør på en papplate eller lignende. På den måten kan fargen flyttes rundt i ulike lysforhold, samt ses isolert mot gulv og møbler. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 


Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk