Stort hus på boligfelt nær skog og jorder

Kategorier:

- Enebolig

Dører/vinduer/garasjeport :

Grunnmur og tak :

Hei! Vi lurer på om brunsort eller dempet sort vil passe vårt hus. Det er ganske massivt. Vi har en påbygget hagestue som i dag er malt hvit. Det er hvite skyvedører på alle vegger av hagestua. Disse kan ikke males. Lurer på: 1. Hvilke farge kler vårt hus best? Jeg ønsker samme farge rundt vinduene og balkongen som på huset. Dempet sort eller brunsvart. 2. Siden dørene på hagestua er hvite, kan det være fint å male treverket der i en kontrastfarge til huset?

2026-05-24 19:46:58

Kommentar

Inngangsparti og garasje nedenfor.

24/05/2026 19:50:17

Fargerådgiver svarer:

Hei,  0734 BRUNSVART og  9938 DEMPET SORT er like mørke, men  0734 BRUNSVART er litt varmere så den fremstår som litt "mykere". Mot taket som er gråsvart holder jeg en knapp på  9938 DEMPET SORT, jeg tror at taket vil virke gråere mot  0734 BRUNSVART, men dette bør du vurdere mot oppstrøksprøver av begge. Bildene av taket kan jo lyve litt ;-) Hva med ytterdør, garasjeporter og hagestuen i  8426 DEWY GREEN eller  8413 HERREGÅRDSGRØNN slik at ikke alt blir grått og sort. Jeg synes at grønt er lekkert sammen med både  9938 DEMPET SORT og  0734 BRUNSVART

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk