Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Jotun egghvit
Stuen består av grov strie og panel, to sider av hvert. Jeg malte hele stuen i "Desert pink", men ser det blir så delt opp i skråtaket med dragene mot kortsidene. Jeg har gått lei av fargen. Møblene våre er i sort skinn, brunlig glasskap og tv-bord og spisestuen er hvit. Tidligere var hele stuen i fargen "Sans", men jeg ønsker nå en lysere og lun farge. Vurderer å endre til "Sans igjen på paneldelene. Så er utfordringen de to andre sidene; Kjøre på med egghvit eller den noe mørkere "Sand" på striene?
Hei, om du opplever at stuen er "delt opp" i dag vil jeg anbefale deg å velge en farge til alle veggene, og eventuelt også taket. 1875 SANS som du nå vurderer ser jeg for meg at vil bli fin i dette rommet, alternativt vil jeg anbefale deg 10290 SOFT TOUCH som har litt mer rødt i undertonen. Om du ønsker en enda lysere tone vil jeg anbefale deg 1376 FROSTRØYK. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Hei. Jeg har allerede malt meg litt fra 'Sans' (og samling) på denne stuen, så her sjekket jeg ut 'Soft touch' og tror den vil både gå til hvit skjenk og spisestue, sort 3+2 seter og reclinere (grunnet Golden Retriver), sant muldvarp tv-bord og glasskap i interiøret. Samtidig vil den gi mindre kontrast mot malt paneltak, lister og stor peis i 'Egghvit', enn "Desert pink" all over. Samboer har gitt opp all malingen min og skjønner seg ikke helt på dette med farger betydning, så lenge tv'en fungerer😆 Det var et veldig godt fargeråd,så tusen hjertelig takk!
Hei, så hyggelig med god tilbakemelding! Jeg ser for meg at 10290 SOFT TOUCH vil bli lekker her :))