Yttergang - innergang: Farge på vegger, møbler og trapper

Kategorier:

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei Line. Jeg skal totalrenovere yttergang, deretter innergang. Jeg er usikker på fargevalget på vegger og møbler i yttergangen og på trapper i innergangen. Kan/skal jeg introdusere en eller flere nye farger, eller bør jeg forholde meg til eksisterende farger? YTTERGANG: Døra får fargen Dempet sort. Et sidefelt med glass slipper inn lys. Den ene veggen skal ha liggende hvitlasert furupanel (skygge skrå). På de tre andre veggene skal det være liggende hvitlasert furupanel omtrent 110 cm opp på veggen, deretter gips som skal males. Vi vurderer klikkvinylgulvet Breccia Grey fra Tarkett, som har grå steinlook. Det skal inn en skyvedørsgarderobe med svart ramme og dører i Klassisk hvit. Taket får huntonitpanel i fargen klassisk hvit, som du ser i bildene fra stue og kjøkken. Det skal inn en lang sittebenk og et vegghengt skap i yttergangen. Disse skal også males. INNERGANG: Vi tenker å videreføre Washed Linen på alle vegger i innergangen. Trappene i innergangen skal males, og jeg tenker at disse kanskje kan ha samme farge som møblene i yttergangen? Trappene skal ikke være markante i rommet, heller ikke møblene i gangen. Vegger på naborom stue og kjøkken er malt i Washed Linen. Selve kjøkkenet er i fargen Antique Green. Vi har Devine på matboda på kjøkkenet og på en vegg i stua. Blir det kjedelig med Washed Linen også på gipsveggen i yttergangen? Kan Devine fungere? Eller en helt annen farge? Blir for eksempel Lys Granitt helt crazy? Vil den bli rosa i møte med det grå gulvet vi planlegger? Fins det en annen beige/greige som kan gå? Kan Frostrøyk fungere på møblene i yttergangen og på de to trappene i innergangen, eller vil en helt annen farge være bedre? Den ene trappa møter for øvrig Mohair i kjelleren, så trappefarge (og eventuelt møbler hvis samme farge) må også passe til den. Tusen takk på forskudd!

2026-05-27 15:55:10

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Jeg tror  10679 WASHED LINEN blir lekker i både inner- og yttergangen deres. Med  10679 WASHED LINEN på vegger vil  1376 FROSTRØYK være et godt alternativ til trapper og møbler. Tommel opp fra meg. Om dere ønsker en mer rosaaktig farge i yttergangen holder jeg en knapp på  12083 DEVINE som allerede eksisterer i paletten, men dere kan også vurdere den dypere  12120 DESERT PINK for en varm velkomst og større kontrast mot  10679 WASHED LINEN. Mot disse ferskenfargede tonene er  1376 FROSTRØYK nydelig, så den kan fortsatt brukes på møbler og trapper. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
For maling av trappetrinn anbefaler vi Trestjerner Gulvmaling.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk