Fargesetting av leilighet

Kategorier:

- Stue

- Soverom

Hei. Jeg har ikke bilder av selve rommene eller interiør på grunn av pågående oppussing, men laster opp bilder av parkett og sofa-stoff. Har i tillegg møbler i lys og naturfarget eik. Nytt kjøkken vil ha fronter med fargekode: S2005-Y20R. Benkeplaten er varmevifte. Leiligheten er liten og lys, med store sydvendte vinduer. Takhøyden er standard og ønsker derfor å holde leiligheten lys. Ønsker tips til farger på vegger og tak i stue/kjøkken (åpen løsning) og på soverom (tilstøtende rom på ca 4 kvm). Har tidligere hatt jotun silke på vegger og letthet i tak og likte disse fargene godt. Tror du disse vil gå sammen med fargene jeg nå har gått for på gulv og kjøkken, og har du evt tips til alternative fargevalg samt fargevalg på soverom? Det er veldig lite lister i leiligheten, men det vil monteres ferdigmalte gulvlister. Maler gjerne om disse for at det skal bli en fin helhet. Ønsker tips til veldig lyse varme farger i stue/kjøkken (på hvittone-skalen). Åpen for andre/mørkere alternativer på soverom. Har tenkt litt i retning av en naturfarget palett med beige/bruntoner, evt en lys, kjølig isblå.

2026-06-03 09:42:32

Kommentar

Skulle stå at benkeplaten er varmhvit

03/06/2026 09:44:04

Fargerådgiver svarer:

Hei, S2005-Y20R heter hos oss  1016 BLEK SAND og den er lekker sammen med  0486 SILKE og  1624 LETTHET hvis du ønsker å fortsette med denne kombinasjonen. Til veggene på soveroemmet vil jeg da anbefale  1376 FROSTRØYK. Du beskriver mye lys i leiligheten så vegger i stue og kjøkken i  1376 FROSTRØYK og soveroemmet i  1016 BLEK SAND er også en mulighet. Gulvlister ville jeg malt i samme farge som veggene, det fremhever det lekre gulvet du har valgt :-) Bilder av så lyse tekstiler kan lyve mye så du må selv vurdere fargelameller eller prøveoppstrøk mot sofaen din. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua Matt.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk