Fargevalg kontor

Kategorier:

- Kontor

Hei, vi skal male kjøkken, stue og et lite kontor innenfor stua. Vi har følgende palett: yttergang Diskret, mellomgang Varmgrå, kommer inn i stua og kjøkken som planlegges i Washed Linen med en kontrastvegg som kontoret ligger bak i Green Harmony. Jeg har sett på Pale Green som en mulighet eller Pale Linden eller Laurbær. Listverk er Bomull

2026-06-07 10:08:17

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Jeg vil gjerne ha NCS fargekode på kjøkkenfronter. Jeg trenger også bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Gulv i hele huset er laminat fra Berry Alloc Original eik natur, en lys litt kald farge. Se vedlagt bilde. Tak og vegger er malt gips. Vinduer og dører er NCS S 0502-Y, dører er glans 25, +/-5. åpen løsning. Mye naturlig lys fra høye vinduer som går langt ned mot gulvet. Sort stålpeis i stua. Har møbler i oljet eik natur (bord både stue og kjøkken bl.a.) Kjøkkeninnredning fra Kvik, glatte fronter uten håndtak. Fronter har fargekode NCS S0500-N, kjøkkenbenk i kompositt/kvik core, fargekode kjenner vi ikke, men tenker oss at denne er «hvit». Kjøkkenet har høyskap på ene veggen og kun benkeskap på resten (i en u-form) i tillegg til en kjøkkenøy.

17/06/2026 11:45:52

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for svar :) 

 10429 DISKRET,  0394 VARMGRÅ og  10679 WASHED LINEN står fint til hverandre da de ligger ton i ton og  8252 GREEN HARMONY vil tilføre rommet mer energi. Tommel opp fra meg :) 

Jeg er redd  8281 PALE LINDEN vil være hakket for kjølig så  8478 PALE GREEN er da en super kandidat på kontoret. Om du vil ha en litt mindre kontrast er  8302 LAURBÆR aktuell :) 

Om du vil ha ett forslag som ikke er i den grønne skalaen vil jeg foreslå  10683 CASHMERE som vil stå fint i møte med både  10679 WASHED LINEN og  8252 GREEN HARMONY


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.


Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk