Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei! Jeg ønsker råd til farge i et kjellerstue. Det er anbefalt å bruke åpen difussionsmaling. Gulvet er Boen Crescendo 138 natur baltic hvit matt lakk eik parkett. Tak har børstet sprekkpanel beiset i setergrå farge. Vinduer og dører er i klassisk hvit. Hvilken farge ville dere anbefale for veggene så at man får en fin og lyst stue som passer fint med både gulv og tak? Kunne samme fargen brukes i vaskerommet som er flislagt med fliser med betong utseeende i griege farget?
Hei, jeg vil råde deg til å ta en prat med våre eksperter i Teknisk Service for produktråd, kontakt dem her: telefon 33 45 75 30 (kl 08-16), eller via chat: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us . Jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Hei! Kjelleren er ikke innredet men under oppussing og snart klar til å males. Vedlagt har du en tegning. Kjellerstue delen har en glassdør i venstre nedre hjørne og en lyssjakt på øvre venstre. Gulvet er https://skau.com/produkt/boen-crescendo-138-natur-baltic-hvit-matt-lakk/ Takpanel: https://www.bergeneholm.no/produkter/eventyr-sprekkpanel-60030585/ Jeg har brukt tidløs farge andre steder i huset og er ellers etter en lys farge, så at kjelleren ikke blir for mørk.
Har snakket med teknisk. Det er enten vanlig interiør maling eller silikat maling som kan brukes innvendig. Sistnevnt kan ikke blandes i all mulige farger. Vi kan kanskje konkludere med fargen fra interiør fargekartet så ser jeg etter nærmeste hvis det blir silikat.
Hei, i møte med gulvet og panelet i taket vil jeg anbefale deg 1303 OBSERVE til veggene. Om du skulle velge å male med silikat maling vil jeg anbefale deg fargen 1175 Korsika (3012-Y21R). Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Til store flater, vegg og tak