Ny farge på soverommet

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : Letthet

Jeg ønsker å male soverommet i en brun eller mørk beige farge som passer til resten av leiligheten. Leiligheten og dørene inne er malt i Letthet, kjøkkenet har fargekoden: NCS S 3005-Y20R glans. Utenfor soverommet er det en skjenk og en spilevegg i lys eik.

2026-06-12 16:53:50

Kommentar

Det må forresten ikke være en veldig mørk farge, men det er et soverom, så ikke veldig lyst. Rommet er forholdsvis lite og jeg planlegger å male garderobeskap i samme farge som veggene. Lurer også på om jeg bør male vinduslist og evt dørkarm.

13/06/2026 12:56:17

Kommentar

Det ene bildet viser fargen på soverommet nå

13/06/2026 13:00:30

Kommentar

Bedre bilde av soverommet her

14/06/2026 10:07:42

Fargerådgiver svarer:

Hei, hva med  1016 BLEK SAND,  1233 MOHAIR eller  10254 BRUN JORD de er lekre ton i ton med  1939 SANDBEIGE som du har på dine kjøkkenfronter. Vil du ha en litt varmere tone synes jeg også at  12085 RURAL eller  10683 CASHMERE er lekre. Se gjerne også på  1974 GOLDEN WALNUT som er rå tøff sammen med beige toner, jeg tror den blir lekker på ditt soverom så dette er min favoritt hos deg :-) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk