Farge på vegger på kjøkken/stue/gang, ev. også soverom

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Kjøkken: NCS-KODE: S 6005-G20Y

Hei, Vi skal male veggene på kjøkken/stue og trenger hjelp til å finne en passende farge som matcher kjøkkenfargen. Vi har tenkt til å bytte benkeplate til en i mørk tre (f.eks. brun valnøtt). Møblene vil vi også bytte, og tenker å fortsette med mørk tre slik at dette blir en gjenganger i leiligheten. Vi ønsker gjerne en lys farge på veggene, gjerne mot hvit, men er åpen for andre, mer "spennende" forslag også. Lurer også på hva som kan være en passende farge på f. eks. soverom med disse fargene på kjøkken, benkeplate og vegger i stue/kjøkken. Legger ved bilder av både kjøkken og soverom. Kjøkken og stue har en åpen løsning og vi ønsker derfor en farge som kan passe i hele leiligheten. Takk for hjelpen!

2026-06-14 20:58:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, her kan det virke som at det har skjedd noe på veien for jeg har dessverre ikke mottatt noen bilder, vil du prøve å sende de på nytt? Jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Supert, beklager dette! Jeg prøver igjen:))

16/06/2026 09:43:19

Kommentar

Er veldig glad i grønn, blå, brun. Ikke så glad i oransje. Mørkere røde farger er ok.

16/06/2026 09:46:30

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) Takk for bilder. 

S6005-G20Y er den samme som vi kaller 7054 HOLE. Med utgangpunkt i 7054 HOLE på innredningen vil jeg be deg teste  1376 FROSTRØYK eller  1832 SKANDINAVISK LYS på vegger. Videre i denne paletten kan du teste farger som  1303 OBSERVE,  10683 CASHMERE,  5530 COLLECTED BLUE og  2951 SOPHISTICATED RED. :) Når du tester farger anbefaler vi at du maler 2 strøk JOTUN Fargeprøve Interiør på en papplate eller lignende. På den måten kan fargen flyttes rundt i ulike lysforhold, samt ses isolert mot gulv og møbler. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk