Grønnfarge til anneks på sommerhytta

Kategorier:

- Soverom

- Kontor

Lister/dører/vinduer : Nytt hvitt vindu, usikker på fargen, men sikkert egghvit/bomull

Jeg har et anneks på sommerhytte som har panel i tak og vegg. Vi ønsker en grønnfarge som er sommerlig og gyllen. Utenfor rommet er det en liten gang som er malt i Risørblå. Det er fint om den grønne fargen passer til denne. Rommet er ca. 6-7 kvm og skal brukes til hyttekontor og ekstra soverom. Det er et ikke for stort vindu mot nordvest der. Gulvet er eldre gyllent lakkert plankegulv. Grønnfarger som f.eks. Pale linden blir alt for grå i dette rommet. Den vi ser på nå heter Sunny Green. Vil denne passe eller har dere et bedre forslag? Og hvilken hvitfarger kan vi bruke?

2026-06-15 09:13:14

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

Jeg har ikke fått noen bilder av rommet som skal males, men isolert sett synes jeg  8596 SUNNY GREEN og 4120 RISØR står flott sammen. Til disse lyse tonene vil jeg anbefale  1624 LETTHET som hvittone på alle hvite detaljer. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun