Kategorier:
- Stue
- Annet
Lister/dører/vinduer : Lister/foringer: NCS S0500-N / 9918, Vinduer: NCS 7005-G50Y, Tak:Nordsjø Xtreme 1 i farge “hvit”
Jeg ønsker å male vegger i en liten loftstue. Det er mye lys fra vest og noe fra nord. Trappeoppgangen og tak er i klassisk hvit som vi skal beholde i første omgang. Skråtak med 5 meter under tak på det høyeste. Ellers i huset er vi svært fornøyd med raw canvas og cashmere. Vi vurderer å muligens male 1 vegg i en kontrastfarge, men dette kan muligens bli rotete når det allerede beholdes klassisk hvit i trappa. Vi er svært fornøyd med fargen peachy i entre, raw canvas på stue i annen etasje og cashmere på tilstøtende rom til loftstue. Gulv er eikeparkett Opus Parkett Eik 3 stavs, hvitpigmentert M 215. Vi kan se for oss å bruke farger i grønt som green harmony eller dempet brun/rød i en mørkere terracottaaktig om det kan bli fint. Setter pris på tips fra dere :)
Hei! :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg! :)
Takk for rask respons. Jeg skal beholde gulv slik det er og hvitfarge på vegger i trapp, men kan gjerne få tips til fargevalg her til framtiden. Trappen går ned til stue med fargen raw canvas som jeg liker veldig godt. Møblement er ikke bestemt enda. Jeg liker farger i beige og grønn, rustrød/brun kan være aktuelt men ikke rosa eller knallrød. Ønsker å beholde mye av den lyse lette følelsen i dette rommet så viktig at det ikke blir for mørkt og stor kontrast til alt det hvite.
Hei igjen! :) Takk for bilder.
Inn i din palett vil jeg nevne 11175 ADVENTURE, 1303 OBSERVE, 12075 SOOTHING BEIGE eller 8478 PALE GREEN som gode kandidater til loftstuen din. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak