Kategorier:
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Egghvit
Vi skal male gangen og kontoret som ligger vegg-i-vegg. Gangen: Gangen har flislagt gulv og flisene er i hovedsak grå, med noe brunt i. Rommet får ikke så mye naturlig dagslys. Vi skal ha malte garderobeskap. Jeg ønsker lys grå vegger og en mørkere gråfarge på skapene. Det skal være fliser over en benk (med vask) og flisene er beige, men med noe gult i. Ser at de er ganske gule hjemme, mens de ble oppfattet som mer beige i butikken. Jeg ønsker en farge som ikke fremhever det gule i flisene. Jeg har prøvd Tidløs (tenkt på veggene) og Washed Linnen (for skapene) og de så fine ut, men usikker på hvordan de vil bli mot flisene. Tidløs er kanskje litt for lys også. Kontoret: Rommet er vendt mot nord og har et stort vindu i enden. Rommet oppfattes som lysere enn gangen. Gulvene skal bli lyse i en gylden tone. Ut fra dette, hva tenker du om farge på vegger og skap i gangen og på kontoret? Er det best med samme farge på veggene i de to rommene? Legger ved bilder av rommene og gulvet der også veggflisen er med. Ser frem til svaret 😊
Hei, da jeg ikke har fysiske prøver av flisene dine er det vanskelig å si for sikkert hvordan fargene vil oppleves i møte med disse. Basert på bildene så ser jeg for meg at både 1024 TIDLØS og 10679 WASHED LINEN vil stå fint til flisene, men du må ta den endelige vurderingen i dine lysforhold og med riktig belysning. Når det er sagt så vil jeg også nevne at 1024 TIDLØS og 10679 WASHED LINEN ikke er ideelle i møte med 1931 KOKOS som du har i tilstøtende rom, så jeg vil derfor også anbefale deg å teste ut 10678 SPACE på veggen i gangen med 12075 SOOTHING BEIGE eller 1939 SANDBEIGE på garderobeskapene. Disse er alle ton i ton farger til 1931 KOKOS. Det er aldri feil å gjenta farger i den samme paletten så jeg vil anbefale deg å gjenta 1931 KOKOS, 10678 SPACE, 12075 SOOTHING BEIGE eller 1939 SANDBEIGE på kontoret. Da jeg ikke kjenner til gulvet i dette rommet må du selv vurdere hvordan dette er i møte med de anbefalte fargene. Husk to strøk med Jotun Kvist- og sperregrunning på alt av ubehandlet panel før du maler med LADY Supreme Finish. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Markedets beste maling - til tre og panel