Kategorier:
- Gang
Hei. Jeg har lyst til å male entreen/gangen og trappa i en lysere farge. Gangen er veldig liten og mørk sånn den er nå. Det er også veldig lite lys i rommet på nåværende tidspunkt. Jeg har tenkt litt på en lys gråaktig farge på veggene og en litt mørkere grå i selve trappa, har også tenkt til å montere mørkegrå antiskli matter formet som halvsirkler på trinnene i trappa. Jeg har kikket litt i fargekartet deres og vurderer kanskje fargen "Morgendis" på veggene. Men jeg vil gjerne få litt tips eller andre forslag som kan passe til veggene og hva som kan passe på trappa. Jeg tenker også å male listene/dørkarmene og trenger råd til farge der også. Kan dere hjelpe meg med det? :) Jeg ønsker ikke at det skal se hvitt ut, heller ikke rosa-aktig eller gult. Vil også bare nevne at det vedlagte bildet fremstiller rommet mye lysere enn det det egentlig er i virkeligheten, det er egentlig veldig mørkt i gangen nå, og at den døra som står åpen på bildet, kommer til å være lukket så rommet er veldig lite. Håper dere har mulighet til å hjelpe meg litt med litt forskjellige forslag som kan passe til gangen min :)
Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg har noen spørsmål for å kunne gjøre en god og faglig vurdering. Jeg lurer på hvilke farger det er i tilstøtende rom, slik at dette kan hensyntas i den helhetlige paletten. Jeg lurer også på om du kan sende meg en link med bilder av antiskli mattene du tenker å i trappen. Hører fra deg :))
Gangen har dører som pleier å være lukket hele tiden. Stua som er til venstre er per nå hvit, men skal males etterhvert har bare ikke bestemt meg for farge der heller enda. I rommet med vedovnen på bildet vurderer jeg å male i samme farge som i gangen. I gangen i 2. etasje er det også bare hvitt enda, men skal male der også etterhvert (kanskje samme farge som gangen/entreen, men usikker). Så på nåværende tidspunkt er det egentlig ganske frie tøyler sånn sett. Akkurat nå har jeg kun malt kjøkkenet (krydderurt) og soverommet (subtle green), men disse rommene er ikke i "direkte kontakt" med gangen, men kan hensyntas i tilfelle jeg skal male rommet med vedovnen i samme farge som gangen, ettersom de rommene er i "kontakt" med hverandre :) Jeg tror nok jeg heller mot disse mattene: https://www.vidaxl.no/e/vidaxl-selvklebende-trappematter-15-stk-56x17x3-cm-gra/8720286699751.html Jeg har lagt ved noen ekstra bilder tatt nå hvis det kan gi et bedre inntrykk. Hatthyllen på veggen ved utgangsdøra kommer til å bli fjernet og erstattet.
Hei, 9915 MORGENDIS som du nå har vurdert er en kjølig og nøytral gråtone som har en tendens til å vippe litt "blålig", spesielt i møte med mer gyllene toner. Med utgangspunkt i 8222 KRYDDERURT og 7685 SUBTLE GREEN som du har på kjøkkenet og på soverommet vil jeg anbefale deg 1391 LYS ANTIKKGRÅ til veggene i gangen og andre rom du eventuelt ønsker å male i den samme fargen. Til selve trappen vil jeg anbefale deg 1032 GRÅ HARMONI, 1462 GRÅ SKIFER eller 1434 Labrador (også kjent som Elegant). Jeg vil råde deg til å male selve trappetrinnene med TreStjerner Gulvmaling, resten av trappen maler du med LADY Supreme Finish. Jeg ser for meg at det vil bli lekkert å male dørene og dørkarmene i den samme fargen som trappen, alternativt vil jeg anbefale deg 1624 LETTHET til alle hvite detaljer (vinduer, dører, listverk, tak). Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak