Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei! Vi har kjøpt nytt hus og skal fornye det eksisterende kjøkkenet med nye fronter fra Epoq i fargen Greige. Vi ønsker å male resten av kjøkkenet i en farge som harmonerer godt med frontene. Rommet har mye naturlig lys (se vedlagte bilder), så vi ønsker gjerne forslag til farger som vil fungere godt under disse lysforholdene. Kjøkkenet går over i en åpen stue, som vi også planlegger å male. Derfor ønsker vi en fargepalett som skaper en helhet mellom kjøkken og stue. Vi ser for oss rolige og nøytrale farger som er tidløse og passer til ulike materialer, møbler og interiør etter hvert som vi innreder. Samtidig ønsker vi at fargene harmonerer med det naturlige lyset og den lyse utsikten utenfor, slik at inne- og uterom oppleves som en naturlig helhet.
Merk at møblene ikke er våre. Vi har mye hvitoljet eik på våre møbler. Ellers skal kobber lampen erstattes med en flowerpot lampe i en nøytral farge. Benkeplate beholdes, den er i corian som er lys med noe spill i fargen
Hei, fargen på dine kjøkkenfronter heter hos oss 10342 KALKGRÅ (2903-Y30R). Med utgangspunkt i denne fargen vil jeg anbefale dere en lysere ton i ton farge som 10341 KALK eller 12182 GENTLE WHISPER til kjøkkenveggene. Dere kan gjerne gjenta fargen fra kjøkkenet i stuen, alternativt vil jeg anbefale 12076 MODERN BEIGE. I møte med disse fargene er 9918 KLASSISK HVIT den anbefalte hvittonen til detaljer (vinduer, dører, listverk, tak). Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak