Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Tror taket og vegglister er i Bomull (S 0502-Y)
Hei! Vi skal flytte til ny bolig og ønske råd til fargevalg på kjøkken/stue og ev gang. Vi skal male vegger og gulvlisterm (i samme farge som vegg). I stedet for blåtoner som er der nå ønsker vi en lysere og varmere tone i boligen. Vi har mye fargerike møbler og tepper. På sikt ønsker vi også male trappegelenderet i en litt spreke farge/kontrastfarge. Vi har sett på ulike beige og greige, men synes det er vanskelig med så stort utvalg. Vi har ikke tenkt til å male kjøkkenfrontene som er i fargen Leire/sandgrå. Denne fargen er også på peismuren. Har dere forslag til varme og lyse toner for vegger i kjøkken/stue og gang? Innspill til om peismur bør være samme farge som veggen eller annen farge? Annet vi bør tenke på?
Hei, da er en deilig sommerferie over og vi er igang igjen. Har du ventet på oss eller er du godt igang med ditt prosjekt ?
For å kunne hjelpe deg på best mulig måte trenger vi bilder av rommene du skal male og møblene du beskriver. Informasjon om eventuelle farger du har som skal beholdes er også til god hjelp for oss. Hvis du kan si noen ord om hva du liker og ønsker deg er det supert.
Hei! Vi skal male første etasjen sombestår av åpen stue kjøkken og gang. Stuen bestær av en spisesone og en oppholssone med innbygd peid. Vinduer på Kjøkken og inngangspartie er vendt mot øst, mens vinduene i stuen er vestvendt. Kjøkkenet er fra HTH og frontene er i fargen Leire/sandgrå (S4502-Y20R) - disse har vi ikke tenkt til å male. Tak, lister og trapp er hvite - jeg tror det er Bomull, men kan også være Egghvit. Nå er kjøkken og stue malt i en blåtone og gang+trappegang malt i en mørkere blåtone. Vi ønsker oss et hjem som er lunt og moderne hvor man blir glad av å komme inn. Vi liker fargerikt interiør og bilder. På sikt ser jeg for meg å male også trappen i en farge. (Jeg må bare beklage rotet i gangen, vi har relativt nylig flyttet inn!)
Hei igjen, takk for bilder :-) Med lekre mørke gulv og mye farger på møbler ville jeg på vegger hos deg valgt nøytrale og varme toner. Du skriver "Leire/sandgrå (S4502-Y20R)" basert på informasjon jeg har funnet tidligere så har disse frontene fra HTH fargekode S4005-Y20R altså samme farge som hos oss heter 1233 MOHAIR. Har HTH endret på fargen sin eller er det kanskje en tastefeil ?
Hvis frontene er i 1233 MOHAIR ser jeg for meg følgende basefarger og farger hos deg.
1625 SJEL - basefarge
12313 SOFT DUNES - basefarge
1303 OBSERVE -basefarge
12085 RURAL - vegger gang
2149 COFFEE - trapp
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Mal opp på din vegg
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel