Farge til trapp

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei. Skal male trappen inne og har begynt å sparkle og pusse, og etter ferien er vi klar for grunning og maling. Vi klarer ikke helt å finne ut hvilken farge vi skal gå for og ønsker gjerne tips fra dere. Nede på veggene er det frostrøyk, mens trappeoppgangen og oppe er det pale green. Gulvet nede er lyst med gråskjær i, mens oppe er det mer bruntoner. Listverk er i fargen bomull og det er rekkverket også i dag. Både trappen og rekkverk skal males. Som dere ser på bildene er det ikke ekstra lys i selve trappen, så noen steder blir det litt mørkt. Hva tror dere kan passe i trappen og rekkverket?

2026-07-10 13:55:33

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) Da er en deilig sommerferie over og vi er i gang igjen. Har du ventet på oss eller er du godt i gang med ditt prosjekt ? 
For å kunne hjelpe deg på best mulig måte trenger vi bilder av rommene du skal male. :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei. Jeg prøver på nytt å sende bildene😅 Jeg skal begynne å grunne trappen i dag, så passer godt med litt fargehjelp, for har ikke klart å bestemme oss. Usikker om alt skal være i samme farge?

03/08/2026 11:27:29

Kommentar

Med bilder🙈

03/08/2026 11:35:36

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) 

Jeg ser for meg at  1303 OBSERVE,  0280 CARAVAN eller den dypere  10683 CASHMERE blir lekkert i trappen din. Om du ønsker en dypere tone på selve trinnene vil jeg nevne  12291 SOFT BROWN. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk.

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.  

Lykke til :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk