Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei! Vi har ei hytte i Mandal som vi har malt i Jotun dempet sort, med listverk i klassisk hvit. Hyttefeltet har en regel om at hyttene i feltet skal males i relativt mørke farger for å ikke skille seg for mye ut i naturen. Vi ligger øverst i hyttefeltet, og selv om vi har sjøutsikt foran (nedover) ligger vi i furuskog og på naturtomt med berg og lyng. Nå bygger vi en tilstøtende hytte, som skal henge sammen med eksisterende via en felles bod. Hyttene blir som en L fasong. Umiddelbart hadde jeg tenkt male den nye også i dempet sort, men så har jeg begynt vurdere om det hadde vært fint å bryte litt, samtidig harmonere. Da jeg malte hovedhytta dempet sort vurderte jeg også både: Blek sand, Varmgrå, Sand beige og Natural beige. Ville noen av disse passet med klassisk hvitt listverk - inntil en hytte i dempet sort? Evt noen andre du anbefaler? Eller bør jeg helst male begge likt? Kan legge til vi også har en pergola over terrassen i motsatt ende av den nye hytta. Den er også malt i dempet sort og føyer seg veldig fint inn i naturen. Så der er «nok» bygninger i dempet sort til at vi kan variere. Kan legge til at jeg ellers er inspirert av Hamptons stilen og innvendig har innredet hytta som et boho-coastal beach house med hvitmalt panel. Sånn sett er det litt stor kontrast til den sorte utvendige fargen, men nå ble det sånn på eksisterende hytte;) Takknemlig for råd!
Utsikten i front og oversiktsbilder tomten.
Hei! :) Nå er vi tilbake på jobb etter en lang og deilig sommerferie. Er ditt spørsmål fortsatt aktuelt, eller har du malt i sommer? Det er supert hvis du kan gi meg en oppdatering på prosjektet om du har gjort noen endringer over sommeren. :)
Hei, spørsmålet er fortsatt høyst aktuelt. Vi har ikke malt den nye hytta ennå, holder ennå på med bygging. Har i mellomtiden sett litt mer på farger. Redd Blek sand blir for lys, at den vil gjøre kontrasten både til gammel hytte og terreng for sterk. Så vurderer nå Sandbeige og Lys grå Umbra. Hva tenker du om de her? Og hvilken av de er mest «Hamptons style?»
Hei igjen! :) Wow, for en flott utsikt dere har!
Av 1939 SANDBEIGE og 1283 LYS GRÅ UMBRA holder jeg en knapp på sistnevnte, men jeg vil også nevne 1377 UTMARK som er mer kulørt og har mer rødt i undertonen. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og tester fargene med JOTUN Fargeprøve Eksteriør. Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende overflate med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
JOTUN Kraftvask er en kraftig og effektiv spesialvask før maling eller beising av utvendige flater.
Vannavvisende - holder treverket tørt
Takk for svar. Hva tenker du om å male også den nye i dempet sort, versus en beige farge? Hvilket inntrykk vil hver av alternativene gi i miljøet?
Hei igjen! :)
Det blir ikke feil å male tilbygget i 9938 DEMPET SORT, i likhet med resten, det blir en smakssak på hva dere synes er finest. Ved å male begge hyttene i to ulike farger vil dere skape et naturlig skille mellom de to hyttene. :)
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. Lykke til med dine uteprosjekter!