Kategorier:
- Soverom
- Kontor
Lister/dører/vinduer : Dører Modern beige, Klassisk hvit vinduer
Vi skal renovere og fargesette 1 master bedroom, 1 garderobe-/gjesterom, 1 gjesterom m/enkel kontorplass og 1 kontor. Takene sksl males i veggfarge, det er skråtak i alle unntatt kontoret, så det er viktig å ikke velge for mørkt. Basisfarge i huset og tilstøtende rom loftstua er jotun Kalk, og Modern Beige er på innerdører og trappen med gelende. Det skal legges samme gulv som i loftstua. Legger ved moodboard fra loftstua som er tilstøtende rom. Legger til info med badet som er det siste rommet i 2.etg
Hei, da er en deilig sommerferie over og vi er igang igjen. Har du ventet på oss eller er du godt igang med ditt prosjekt ?
For å kunne hjelpe deg på best mulig måte trenger vi bilder av rommene du skal male. Informasjon om eventuelle farger du har som skal beholdes er også til god hjelp for oss. Hvis du kan si noen ord om hva du liker og ønsker deg er det supert.
Hei, prisjektene er ikke i gangsatt ennå. Her er de tre soverommene - 1.bilde master bedroom, 2.bilde det som skal bli garderoberom/daybed gjester, 3.bilde gjesterom m/enkel kontorplass. Har ikke for hånden et bilde fra det lille kontoret, er på hytta nå, men der er det stort vindu, full takhøyde og godt lys - kan laste opp i morgen kveld om du trenger det. Alt skal males av vegger og tak i disse 4 rommene, eneste er å ta hensyn til som jeg skrev at loftstuen som er tilgrensende alle disse rommene er Jorun Kalk, og alle innerdører pluss trappen er Jotun Modern Beige. Og gulvet skal det legges nytt gulv identisk med loftstuen som er Berry Alloc Grand Avenue Champs Elysses 1 stavs laminatgulv
Jeg liker japandistilen med farger som harmonerer fint med både lyst og mørkt treverk, samt at det her må tas hensyn til å beholde lyset i rom med skråtak der tanken er å male alt i samme farge
Hei, med utgangspunkt i den eksisterende paletten din vil jeg anbefale deg 0552 TUDOR om du ønsker en lysere tone og 1623 MARRAKESH og 1929 MUSKATNØTT om du skulle ønske å bruke noen dypere farger på noen rom. Det er heller ikke feil å gjenta 10341 KALK og 12076 MODERN BEIGE :)) Alle disse fargene er lekre i møte med hverandre så her står du fritt til å velge hvilke du vil bruke i de ulike rommene ettersom hvor lyse eller mørke farger du ønsker å bruke. Om du vil ha noen mer kulørte toner på noen rom vil jeg anbefale deg 2024 SENSES, 4017 PILASTERBLÅ og 4618 KVELDSHIMMEL. Jeg vil råde deg til å gjøre prøvestrøk av fargene slik at du får sett de i møte med hverandre og i de riktige lysforholdene. Når du tester farger anbefaler vi at du maler 2 strøk JOTUN Fargeprøve Interiør på en papplate eller lignende. På den måten kan fargen flyttes rundt i ulike lysforhold, samt ses isolert mot gulv og møbler. Lykke til :)) Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk - i og med skråtak i tre av rommene blir det i den lysere skalaen tror jeg. Vil også fargene Space, Frostrøyk, Sans kunne fungere mit Kalk og Moder beige tror du?
Hei, 10678 SPACE har mye mindre rødt i undertonen enn både 10341 KALK og 12076 MODERN BEIGE, noe som gjør at den kan vippe litt "grønnlig" i møte med mer rødlige toner. 1875 SANS er heller ikke ideell i møte med 10341 KALK, da de sammen gjør at 1875 SANS vipper mot "gul" og 10341 KALK blir litt kjølig. 1376 FROSTRØYK som du også har vurdert står fint til både 10341 KALK og 12076 MODERN BEIGE og er i mine øyne et godt valg til en lys og lun takfarge i disse rommene. Personlig synes jeg det er lekkert å male tak og vegger i den samme fargen i rom med skråtak. Dette hvisker ut skillet mellom vegg og tak og skaper en rolig og behagelig, kokongaktig atmosfære. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Takk for gode råd. Er det grønntoner som du også kan anbefale til rommene?
Hei, som forslag til grønntoner som står fint til resten av paletten din vil jeg anbefale deg 8302 LAURBÆR, 8252 GREEN HARMONY og 8469 GREEN LEAF. Lykke til :)) Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.