Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Hvit
Ønsker total forandring av stue. Har nylig kjøpt skovby spisebord med grønne stoler til. Har et mål om å bytte ut alle furumøbler og ny sofa på sikt . Ønsker å se på muligheten til å male stuen , istedenfor ny tapet. Ønsker derfor svært gjerne fargeråd . Det er et 100 år gammelt hus,og vi har nylig byttet vinduer, til gammel stil
Her ser du bord og farge på spisestolene
Hele stuen
Hei, jeg ser du har startet to dialoger med spørsmål om rom i det samme hjemmet. Vi er flere som sitter og svarer, så for at det ikke skal bli noen misforståelser er det fint om alle bilder og spørsmål blir lagt inn i samme dialog, slik at all informasjon er samlet og det er den samme personen som svarer.
Basert på bildene dine ser jeg for meg at 1303 OBSERVE og den lysere 12313 SOFT DUNES vil bli lekre hos deg både i møte med gulv og møbler. Jeg vil anbefale deg å teste ut den lysere 12313 SOFT DUNES til stuen med den dypere 1303 OBSERVE i gangen. Jeg ble litt usikker på om du ønsker å beholde tapeten eller male over den. Om du ønsker å beholde tapeten ser jeg for meg at 1303 OBSERVE vil bli være tøff i møte med de rødlige tonene. Om du ønsker å male over vil jeg råde deg til å grunne med Jotun Grunning for tapet før du maler med LADY Pure Color eller LADY Wonderwall. Da jeg ikke kjenner til fargene i tilstøtende rom må du selv vurdere hvordan disse er i møte med de anbefalte fargene. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Til store flater, vegg og tak
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Grunning for tapet