Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei, vi har kjøpt nytt hus og tenkte å male med følgende farger: 2 barnerom soft skin (+en tapet vegg på hvert rom «vilhelmina beige» fra Sandberg, forest magic fra boråstapeter) Kontor - mild ochre (evt Wiltshire cream) Gang, trappeoppgang, stue og spisestue - tidløs Trapp - er allerede malt i antique green Kjøkken (er et eget rom) - Devine (hvitt kjøkken med sort benkeplate og noen grå og hvite fliser med innslag av en nyanse som ligner på devine) Alle lister og tak ser ut som det er i klassisk hvit. Kan det fungere eller ville du gjort noen endringer?
Hei, uten fysiske prøver av tapeten din er det dessverre umulig å vurdere hvilke farger som matcher godt. Jeg anbefaler at du tar med prøver av tapeten til din lokale Jotun forhandler, der kan dere få skannet fargene og få god hjelp med farger som matcher godt. Det er mange flinke folk der ute. Ikke alle oppgaver kan løses bak en PC skjerm dessverre :))
Jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis du skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Jeg trenger også en NCS fargekode på kjøkkenfrontene dine slik at denne fargen kan tas med i vurderingen. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))