Ønsker råd om valg av farge til trappegang

Kategorier:

- Gang

Hei, Skal male gammelt furu trepanel og ønsker råd om fargevalg. Tilstøtende vegger er malt i «Bomull» og trappen er malt i fargen «washed linen» skal legge trappetepper i grå-beige farge. Har vært vurdert å male trepanelet i «varmgrå», men er usikker..

2026-08-11 10:22:45

Kommentar

Skal bare male trepanelet i trappegangen

11/08/2026 10:25:56

Fargerådgiver svarer:

Hei,  0394 VARMGRÅ står til  10679 WASHED LINEN så kan fint male panelet i denne farge. Om du skulle ønsket et litt mer kulørt alternativ så ser jeg for meg at  10683 CASHMERE vil bli tøff i møte med teppene basert på bildet. Husk to strøk med  Jotun Kvist- og sperregrunning på alt av umalt panel før du maler med  LADY Supreme Finish. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller og prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk